Subiektywny przegląd tygodnia: Żarty się skończył w Opolu, a Halinka wyleciała z listy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Z Opola
Były wiceprezydent Opola Arkadiusz Karbowiak został Dyrektorem MZD w Opolu. Jak już wcześniej pisałem, bardzo kibicuję jego osobie i mam nadzieję, że się… nie rozjedzie na tym ciężkim stanowisku.

Uwaga, uwaga! Poseł Węgrzyn chce na listy wyborcze! Gdziekolwiek i do kogokolwiek. Nawet gejów polubi i do SLD pójdzie.

Ozimek nie chce dwujęzycznych tablic w swojej gminie. Ryszard Galla był mocno podłamany. Taki elektorat. Nic nie wywalczył. Bardzo dobrze. Jedna z nie wielu rozsądnych gmin.

Marcin Ociepa chyba przeszedł późną mutację. Zmienił mu się głos. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie, gdy słuchałem rozmowy z nim w Loży Radiowej. Jednak przedstawił tam dobry pomysł renowacji podwórek miejskich. Raz w roku w Opolu odnowione będzie jakieś podwórko. Ile w tym kampanii, a ile prawdy? Jednak sam pomysł jest dobry. Przynajmniej coś się robi, po zbrataniu się z wrogiem, na którego tak się psioczyło w trakcie kampanii samorządowej.

„Żarty się skończyły” – tak właśnie skwitował swoje słowa Ociepa, prezentując rewolucję obywatelską. Rozumiem, że do tej pory były żarty? Bo jak można odebrać fakt, połączenia się wbrew zapowiedzą komitetu obywatelskiego Razem dla Opola z rządzącą PO? Twórzmy więc społeczeństwo obywatelskie i dodajmy wszystkich do PO!

Swoją drogą, ta cała inicjatywa z podwórkami to dobry bubel. W konkursie udział mogą brać podwórka prywatne, czyli które? W Opolu prawie 99% podwórek jest miejskich, są na zasadzie dzierżawy przez wspólnoty, lub kamienice.

Wojewódzcy radni SLD są za bezpłatną autostradą na terenie Opolszczyzny. Rychło w czas. Trzeba było się wykazywać jak radni PIS w Opolu próbowali walczyć z tym idiotycznym pomysłem. Teraz rusza kampania, więc się próbuje zabiegów PR.

Alojzy Drewniak chciał organizować bez zgody prezydenta, za publiczne pieniądze spektakl teatralny w budynku dworca PKP. Do jest dopiero doradca do spraw trudnych. Rany boskie…

Z Kraju

I w tym tygodniu jeszcze raz powtarzam. Joanna Kluzik- Rostkowska przechodzi do PO… Bez komentarza, brakuje słów.

Minister Rolnictwa, Pan Sawicki z PSL, zapowiada twarde negocjacje z Unią w kwestii dopłat dla rolników. Już widzę, jak się nasi polityce proszą o cokolwiek. Jesteśmy za słabi na twarde negocjacje. Nikt nie chciał słuchać Lecha Kaczyńskiego gdy ten mówił, że należy zmienić ton polityki z Unią. Obecnie nikt się z naszym zdaniem nie liczy, bo nie jesteśmy ważnym graczem w Unii. Gratulację z tej okazji dla Ministra Sikorskiego.

Premier Kaczyński na wieść o grożącym mu Trybunale Stanu, zapowiedział, że już idzie kupić ciepły sweter i kożuch, przed zsyłką na Syberię. Jaka groźba, taka odpowiedź. Jak ktoś formułuje takie brednie, to brednie w odpowiedzi dostaje. Tak, Panie Pośle Kalisz. Na rurce sobie Pan potańcz.

Nowy minister w Kancelarii Premiera, Bartosz Arłukowicz, człowiek od wykluczonych, sam jest wykluczony. Nie ma go na stronie internetowej kancelarii. Nie jest znany numer telefonu do niego ani jakikolwiek kontakt. Natomiast minister na swojej pierwszej konferencji, poinformował, że dzwonią do jego gabinetu tysiące ludzi… Szok, skąd znają numer?

Minister Sikorski pojechał do Egiptu. Niech ktoś podaruje mu tam willę, i niech się Radek tam przeniesie na zawszę wraz z rodziną. Będzie spokój.

Grzesiek Napieralski pojechał do górali… To wszystko mnie kompletnie przerasta. Polityk zamiast usprawniać państwo, jeździ po kraju i gra na instrumentach regionalnych śmiejąc się jak dziecko, które dostało batonika. Łazi umorusany po kopalni a jutro pewnie będzie budował stadion narodowy, przechadzając się w kasku, niczym Gierek po budowie. Weźcie się wreszcie wszyscy do roboty!!!!

Wszyscy bardzo serdecznie pozdrawiamy słodką Halinkę W.-S. z PO, które zrobiła sobie ładne zdjęcie z Tuskiem i Grasiem. Potem jechała pijana pociągiem do domu po konwencji, oznajmiając młodym ludziom, że załatwi im pracę. To jest dopiero polityka miłości PO! Szkoda, że Halinka wyleciała z list wyborczych…

Autor: Łukasz Żygadło

 1. huhuha
  | ID: b4d3039e | #1

  bardzo dobre, pozdrowienia dla Halinki

 2. svatopluk
  | ID: ce307681 | #2

  podzielacie poglądy pana Karbowiaka?
  mam nadzieję że również w kwesti „Tragedii Górnośląskiej”

Komentarze są zamknięte