Subiektywny przegląd tygodnia: Na Wiejskiej wkrótce lekcje tańca na rurze, a Knosala się oddala

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Z Opola
Senator Ryszard Knosala opuścił Platformę Obywatelską. Mało aktywny w mediach, bardziej udzielał się w swoim biurze oraz bezpośrednio w Senacie. W poprzednich wyborach zdobył najwięcej głosów z pośród kandydatów PO. Leszek Korzeniowski rządzi swoim regionem niczym najznamienitszy władca. Wycina wszystkich. O ile w przypadku Posła Węgrzyna można zrozumieć decyzję regionu, o tyle Senator Knosala, to postać, która zasługuje na start w wyborach. Pokazuje to kolejny raz, jak działa PO. To zaczyna być państwo w państwie.

Swoją drogą Poseł Węgrzyn strasznie się żali na to, jak został potraktowany. No Panie Pośle, proszę sobie przypomnieć jak Pan traktował ludzi? Był Pan taki cwany, taki pewny siebie, i…? Gdzie Pan teraz jest? Poseł Węgrzyn oświadczył, że wróci do biznesu i dokończy swoją pracę doktorską. Z pewnością będzie to praca z fenomenologii.

Opolscy radni dostaną iPady. Jest to związane z oszczędnościami, jakie można uzyskać, gdy będzie się zużywało mniej papieru. Oczywiście będzie miało to skutki uboczne. Teraz będzie można łatwiej wytłumaczyć dlaczego ktoś jest nieprzygotowany do sesji. To bateria padła, to coś się zacięło, to problem z obsługą. Technika proszę ja ciebie.

Skandalicznie potraktowano naszych opolskich samorządowców w Sejmie. Minister Rostowski podchodząc do nich na chwilę, myślał chyba, że nastąpi wielkie podekscytowanie jego osobą… Panie Ministrze, proszę Pana, tak słabym politykiem to może jedynie się typowy leming ekscytować.

Zasadniczo, każdego dnia cieszę się, że nasz Ryszard Zembaczyński jest taki powolny i urzędniczy. Jak widzę, co w Warszawie wyprawie HGW, to zaczynam się zastanawiać, czy Opole jest bastionem spokoju. Gdyby w Opolu rządziła HGW, przypuszczalnie zabroniłaby działania NGO!

Jak przeczytałem ile wydaje się na tablice podwójne tablice w naszym regionie, przyszła mi do głowy taka myśl. Gdyby taką kwotą oddać dla biednych? Zrobić remonty? Ale MN jest ciągle mało. Kiedy Patryk Jaki stwierdził, że nie długo mniejszość będzie chciała mieć podwójne nazwy na jogurtach. Do tego zmierzamy Patryku, powoli, ale jednak.

Z Kraju

SLD wzmacnia listy! Do Sejmu z okręgu mazowieckiego ma startować uczestniczka programu „TOP Model”! Marta Szulawiak (o niej mowa), założyła niedawno własną szkołę tańca na rurze. Grześkowi tak się spodobało, że klepnął jej kandydaturę osobiście. Grzesiek – swój chłop!

Wysłuchiwałem dyskusji na temat równego traktowania i przywilejów dla homoseksualistów. Musimy dążyć do Europy – grzmiał Bartosz Arłukowicz. Dlaczego w tym przypadku? Dążyć nie musimy jeżeli chodzi o drogi, podatki, płacę itd. Nie. Geje oraz ich problemy, to jest problem podstawowy.

Barack Obama i jego spotkanie  z ojcami polskiej demokracji – klasyka. Lech Wałęsa, odmówił… Nie czuje się ojcem? Może dlatego, że nie będzie tam Jaruzelskiego? Syn, bez ojca, to jak gałąź bez konaru drzewa.

Premier Kaczyński postanowił się spotkać z Obamą! I wielki problem mają teraz specjaliści od promocji PO. Jak Kaczyński nie idzie, to jest źle, natomiast jak idzie, to też źle? Aż tak głupi nasz naród nie jest.

Warto zwrócić uwagę jak USA zabezpiecza przylot swojego prezydenta. Ile, ludzi, jakie działania, wywiad. Nasz rząd nawet nie potrafi poprawie wyjaśnić przyczyn katastrofy… Państwo nie działa!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Mira Ceti
  | ID: 42410696 | #1

  Senator Knosala chyba w porę opuścił nabierającą wody łódkę pod nazwą Platforma Obywatelska. To się nazywa mieć zwierzęcy instynkt polityczny!

  Na portalach internetowych aż roi się od sond. Na INTERII sklasyfikowano ponad 185 tys. głosów internautów i wyszło, że na poszczególne partie w jesiennych wyborach parlamentarnych zagłosujemy tak:
  – PIS – 40%
  – PO – 26 % (niespodzianka!)
  – SLD – 17 %
  Więcej znajdziecie tu:
  http://fakty.interia.pl/raport/wybory-parlamentarne-2011/ankiety/na-jakie-ugrupowanie-zaglosujesz-w-tegorocznych-wyborach/wyniki,19411

 2. POjepany
  | ID: 42410696 | #2

  Jak to dobrze, że pan Senator Knosala opuścił szeregi Platformy. Tak naprawdę, to ten pan nigdy chyba do PO nie należał. Nigdy się nie zdradził, że należy do PO. Nikt nigdy go nie widział na żadnym zebraniu, nigdy nie był nawet na żadnym zjeździe, nie udzielał się.
  Jeśli już promował, to tylko siebie.

  Lans lubił, ale swój. Znany był z plakatu na dworcu PKP Opole Główne.
  Oferował tam darmowe usługi prawnicze. W swoim biurze senatorskim.

  Najśmieszniejsze jest jednak to, że przez kilka lat sprawował zaszczytną i odpowiedzialną funkcję rzecznika prasowego PO Regionu Opolskiego i nikt o tym nie wiedział (sic!)
  Chłop nie puścił o tym pary z ust! Twardziel.
  Był nieźle zakonspirowany, bo nawet najbardziej zorientowani w temacie dziennikarze o tym nie wiedzieli… LOL :)
  Nic nie wiedziała o rzecznikowaniu Knossali nawet słynna dziennikarka śledcza Joanna Pszon z GWnO.

 3. Ona i PIS
  | ID: 7686d7b0 | #3

  SLD rządzi z tańcami na rurce:)!

Komentarze są zamknięte