„Polska jest jedna” – 50 parlamentarzystów PiS w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska42

Dziś 14 maja do Opola zjechało się ponad 50 posłów Prawa i Sprawiedliwości w ramach akcji wyjazdowej „Polska jest jedna”. Jako jeden z pierwszych przyjechał Joachim Brudziński, Poseł na Sejm RP i Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Poseł, w towarzystwie Czesława Hoca Posła z Kołobrzegu, Violetty Porowskiej, Wice Przewodniczącej Rady Miasta Opola oraz mojej osoby, swój pobyt w Opolu rozpoczął od modlitwy w gotyckim kościele franciszkanów, nekropolii Piastów opolskich. Poseł zainteresował się również planowanym przez PO podwyższeniem Wieży Piastowskiej w Opolu. Następnie Poseł Brudziński udał się do opolskiego oddziału TVP na nagranie wywiadu z redaktorem Wojciechem Najdą. Potem był czas na krótki spacer w towarzystwie pozostałych parlamentarzystów po opolskim Rynku, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyki. O godzinie 12.00 rozpoczęło się spotkanie parlamentarzystów w sali konferencyjnej restauracji Wenecja przy ul. Szpitalnej w Opolu. Gości przywitał organizator Poseł Sławomir Kłosowski twierdząc, że dzisiejsze spotkanie jest wydarzeniem bez precedensu w woj. opolskim. Spotkanie miało charakter debaty parlamentarzystów z członkami i sympatykami PiS-u. Jako pierwszy głos zadał starosta brzeski Maciej Stefański prosząc o uwzględnienie w budżecie państwa wydatków na nową przeprawę przez Odrę w Brzegu. Odpowiedzi udzielił Poseł Andrzej Adamczyk z komisji infrastruktury, który zapewnił, że będzie się przyglądał tej sprawie. Przypomniał też, że Cezary Grabarczyk, wszędzie gdzie jeździł obiecywał kolejne przeprawy, obwodnice i drogi.

Pytanie o roszczenia związane z mieniem poniemieckim w Opolu zadał Wiesław Kuryło. Odpowiedzi udzieliła Senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk, prezes Powiernictwa Polskiego. Przybliżyła jak trudno jest skutecznie walczyć z ignorancją urzędniczą, stąd założyła stowarzyszenie. Zapewniła też o swojej pomocy w tej sprawie. Senator Mielewczyk powiedziała m.in.: „w tej kwestii nasi obywatele są niestety opuszczeni przez państwo”, a jedyna pomoc odbywa się poprzez wolontariat, m.in. jej stowarzyszenia . „Państwo powinno się wstydzić, że nie idzie tokiem myślenia PiS” – stwierdziła. Wypowiadając się na temat mniejszości niemieckiej senator powiedziała, że obecne stosunki na linii Warszawa-Berlin dotyczące traktowania mniejszości narodowych są niesymetryczne: „Niemcy nie przestrzegają praw mniejszości polskiej w Niemczech i z tego powodu powinniśmy wycofać cześć przywilejów jakie mają Niemcy na terenie naszego kraju, które są finansowane z pieniędzy polskiego obywatela, a zaoszczędzoną sumę powinniśmy przeznaczyć na polską mniejszość na terenie Niemiec. Jednym ze sposobów było by też wprowadzenie progu wyborczego dla mniejszości niemieckiej” – stwierdziła Senator. Swoją opinię w tej sprawie wyraził też senator Bronisław Korfanty wypowiadając się na temat problemów z przegłosowaniem wspólnej uchwały sejmików województw opolskiego i śląskiego dotyczącej powstań śląskich, które zostały wywołane przez MN i RAŚ: „Niedługo dojdzie do takiego absurdu, że jak będziemy chcieli uczcić  Powstanie Listopadowe lub Styczniowe to ktoś będzie od nas wymagał również czczenia zwalczających to powstanie Moskali” – powiedział.

Kolejne pytanie dotyczyło Narodowego Funduszu Inwestycyjnego. Odpowiedzi udzielił Poseł Dawid Jackiewicz, który prosił o sygnały, gdzie są naganne przypadki firmy, głównie przemysłowych, które zostały doprowadzone do upadłości. Zapewnił, że „zajmie się wszelkimi patologicznymi przypadkami”. Następne pytanie zadała Violetta Porowska, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola pytając o nową ustawę blokującą zadłużenie i inwestycje w samorządach. O odpowiedź poprosiła Poseł Beatę Szydło, która była wcześniej samorządowcem. Beata Szydło, Wiceprezes PiS-u poinformowała, że projekt tej ustawy jest obecnie w komisji sejmowej i poprosiła o sygnały samorządowców, aby posłowie mogli używając merytorycznych argumentów zablokować wejście tej ustawy w życie. „Uderzenie w samorządy to pomysł ministra Rostowskiego na ratowaniu budżetu” – powiedziała pani Poseł. Jako kolejny pytanie zadał Patryk Jaki, szef Klubu PiS w radzie Miasta Opola. Radny zapytał parlamentarzystów, czy w obliczu likwidacji newralgicznych dla funkcjonowania województwa instytucji takich jak: Izba Celna, odział NFZ, Kuratorium Oświaty i oddział PKP Cargo nie dostrzegają prób likwidacji województwa opolskiego przez rząd PO i czy PiS, jeżeli dojdzie do władzy, zagwarantuje istnienie naszego województwa? Na to pytanie odpowiedział poseł Joachim Brudziński stwierdzając, że zagrożenie jest o wiele szersze : „PO dąży nie tylko do demontażu woj. opolskiego ale też do demontażu całego państwa” – powiedział polityk. Poseł zagwarantował, że po dojściu do władzy PiS-u zostanie zachowane status quo, jednak nie jest to jedynie zagrożenie, kolejnym jest też „gloryfikacja bytu, którego nie ma, narodu śląskiego”. Poseł Brudziński dodał też: „Obserwujemy również demontaż atrybutów państwa. Dzięki uprzejmości Violetty Porowskiej miałem okazję zobaczyć Wieżę Piastowską, która przez wojewodę z PO ma zostać przerobiona i podwyższona”. Polityk sprzeciwił się takim pomysłom. Poprosił o pomoc w tym temacie byłego Ministra Kazimierza M. Ujazdowskiego, który zapowiedział interpelację do Ministra Zdrojewskiego, który jest zwierzchnikiem Generalnego Konserwatora Zabytków: „Będziemy przeciwni wszystkiemu temu, co jest przejawem nielojalności wobec państwa polskiego” – te słowa Ministra Ujazdowskiego zostały nagrodzone brawami.

Kolejne pytanie zadał Dariusz Byczkowski, szef Klubu PiS w Sejmiku Wojewódzkim, który zapytał dlaczego Mniejszość Niemiecka jest pozbawiona jest progu wyborczego, tym bardziej, że takiego prawa nie ma 2 mln mniejszość polska w Niemczech. Prosił Parlamentarzystów, aby MN miała takie sama prawa jak mniejszość polska w Niemczech. Ponownie zabrała głos Senator Arciszewska, która zgodziła się tym poglądem. „Powiernictwo Polskie właśnie po to powstało, aby tę sytuację zmienić. My nie jako Polacy nie mamy pieniędzy, a dajemy więcej pieniędzy niż Niemcy na większą mniejszość polską w Niemczech. Musimy zacząć uprawiać politykę i walczyć o prawdę historyczną” – powiedziała, a jej słowa nagrodzono brawami. W uzupełnieniu swojej poprzedniej wypowiedzi, senator Arciszewska powiedziała: „Ja jestem Kaszubką z wyboru, bycie Ślązakiem to jest duma, ale to nie ma nic wspólnego z Ruchem Autonomii Śląska, to jest blef (…) my wszyscy przysięgamy na miłość Rzeczypospolitej, Boga i tradycji i niech tak pozostanie”.

Kolejne pytanie zadała radna Teresa Ceglecka-Zielonka: „Nasi wyborcy prosili, by poruszyć temat bezrobocia, które w powiecie namysłowski przekracza 20%” – powiedziała i prosiła, by mówić o tych problemach, żeby nie zapominać o bezrobotnych. W odpowiedzi Senator Krzysztof Zaremba przypomniał, że właśnie polityka PO wobec przemysłu stoczniowego (a jest ze Szczecina) spowodowała, że nie mógł dłużej tego firmować i dlatego przeszedł do PiS. Poseł Waldemar Andzel z Będzina odniósł się do kwestii drożyzny i walki z nim. „PiS składał projekty ustaw o jednorazowych dodatkach dla emerytów, które zostały przez PO odrzucone” – przypomniał.

Następne pytanie zadał Krzysztof Konik, radnego Sejmiku Opolskiego i sekretarz powiatu brzeskiego, który zapytał o prezydencki projekt zmiany ustawy samorządowej i poprosił o uniemożliwienie jej przyjęcia. Odpowiedzi udzieliła Poseł Izabela Kloc, która zapewniła, że będzie się przyglądać temu. Poinformowała również, że przekazała Wiolecie Porowskiej najnowszy program PiS „Samorządność i przedsiębiorczość”.

Radny powiatu z Nysy zwrócił uwagę, że wyjechała jedna gmina z powiatu, dokładnie 5000 osób, to tyle co gminna Kamiennik. Potem radny Jaki zapytał o ocenę pracy w parlamencie wywodzącego się z woj. opolskiego wiceministra infrastruktury Tadeusza Jarmuziewicza. Usłyszeliśmy, że „poseł z Opola ostatnio przyłożył rękę do rozporządzenia w sprawie elektronicznego poboru opłat wzdłuż dróg krajowych, w konsekwencji czego emeryci i renciście będą płacić więcej za poruszanie się drogami krajowymi. Jarmuziewicz źle się zapisuje w historii”. Ostatnie pytanie dotyczyło funkcjonowania kolei i funkcjonariuszy celnych. Poproszono również parlamentarzystów o sprawdzenie ostatnich zmian i zwołanie komisji nadzwyczajnej w tej sprawie. Na koniec posłanka Anna Zalewska, zwróciła uwagę na problemy nieszanowaniu praw mieszkańców o stawianiu elektrowni wiatrowych, które do niej trafiają z Opolszczyzny. Na tym zakończyło się spotkanie w Opolu.

Po godzinie 13.00 parlamentarzyści rozjechali się do rożnych miejscowości woj. opolskiego. Beata Szydło, Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości udała się do Brzegu. Towarzyszyli jej m.in. Elżbieta Rafalska i Izabela Kloc. Spotkanie z mieszkańcami Brzegu zorganizowano w Ratuszu. Po godzinie 17.00 posłowie PiS wrócili do Opola, skąd rozjechali się do swoich domów.

Autor: Tomasz Kwiatek, współpraca Grzegorz Bieniarz

 1. Sensodyne
  | ID: 13ef6247 | #1

  Jakiego pomijacie w swoich artykułach – on ma swój blog wiec niech tam się laluś wiercipięta lansuje.

  1. Marcin
   | ID: 3e2d6be2 | #2

   Wyczuwalna zazdrość i zawiść – hmmm… ta zazdrość jest typowa dla ex członka ! ! !

   Patryk nie płacze że ktoś mu pracy nie załatwił poprzez politykę !

   W polityce działa się najpierw dla ludzi i dla dobra ogólnego ; dalej ,później można myśleć o finansach ,ale…

   … nigdy na odwrót – nigdy nie można portfela postawić jako pierwszy punkt działalności !

   Ludzie którzy jako swój pierwszy punkt stawiają swój portfel nie powinni należeć do jakichkolwiek Partii politycznych,a w szczególności do Prawa i Sprawiedliwości

   Patryk Jaki – TAK TRZYMAJ ! :)

 2. | ID: 0ec302fb | #3

  W PiS nadzieja na obronę polskości Śląska.

 3. Grzesiek
  | ID: 37a82171 | #4

  Potrzebujecie lepszej korekty. Bez precedensu pisze się osobno.

 4. | ID: 6502a088 | #5

  Brawo Prawo i Sprawiedliwość! Mamy już dosyć tej Pełowskiej rzeczywistości.
  Dosyć kłamstw i oszustw POpapranych kolesi.

 5. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #6

  Żałuję, że nie odnajduję już artykułu o panu Braunie. Podyskotowalibyśmy o wczorajszych rozmowach?!

 6. OPOLANKA
  | ID: 0d989d48 | #7

  SUPER ,ŻE PARLAMENTARZYŚCI P[IS PRZYJECHALI NA OPOLSZCZYZNĘ !!!
  SZKODA TYLKO, ŻE W OPOLU NIE BYŁO JAKIEGOŚ SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI NP . W AULI UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO !!!

  1. Stark
   | ID: d9426c26 | #8

   Nie wiem czy na taką wizytę pozwoliłby czerwonej Sorbonie ich Doktor Honoris Causa czyli TW BOLEK :) ;). Pewnie by się obraził i POpłakał gdyby Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili Czerwoną Sorbonę

 7. Stark
  | ID: d9426c26 | #9

  POra

  POgonić

  POstkomunistów

 8. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #10

  @Opolanka
  SUPER ,ŻE PARLAMENTARZYŚCI P[IS PRZYJECHALI NA OPOLSZCZYZNĘ !!!
  SZKODA TYLKO, ŻE W OPOLU NIE BYŁO JAKIEGOŚ SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI NP . W AULI UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO !!!

  Jak to nie było spotkania z mieszkancami?! Proszę opolanki, a skąd są: Przeurocza i Wybitna pani Porowska, albo pan Patryk wielbiciel wielki Narodowców?! Nie rozumie pani opolanka, że oni przemawiają w imieniu nas?! Oni już wiedzą co nas tak boli i doskwiera…. Poświęcają się szalenie… My jesteśmy od wrzucania właściwie wypełnionych karteczek wyborczych…

  odi profanum vulgus et arceo ( czyt: nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.Horacy)

  1. Anonim
   | ID: f1d87611 | #11

   To w takim razie inne środowiska patriotyczne i niepodległościowe same mogły stworzyć silny obóz polityczny, a nie teraz narzekać na PiS i Kaczyńskich – gdzie byliście przez 20 lat III RP ?. Teraz pani i pani podobni są sfrustrowani bo wiedzą, że nie mają żadnej alternatywy dla PiS bo sami jej nie stworzyli – w październiku widzimy się przy urnach pani Eleonoro i proszę nie kręcić nosem.

  2. Prawy
   | ID: d9426c26 | #12

   zazdrosna i zawistna ty dalej zaczynasz te swoje bajeczki pleść…

   Tak Patryk Jaki przemawiał w imieniu nas – przysłuchiwałem się

   Tak Pani Porowska jakby nie patrząc i z której strony by nie patrząc jest bardziej urocza niż ty :) ;)

   Tak Poświęcają się -widać że ci żal d… ściska

   Znam ich pracę – nawet tu na NGO o tej owej pracy także można przeczytać

   co do wrzucania kartek – ty i tak nie zagłosujesz więc nie wysilaj się

   Nie zagłosujesz bo Wielgusa z SB i pajaca Giertycha na listach nie będzie :) ;)

   Patrząc na przepełnione jadem nienawiści zawiści i zazdrości wypowiedzi to wiadomo ze na Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosujesz więc się nie wysilaj!

 9. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #13

  @Anonim
  Dlaczego pan Anonim bierze mnie za malkontenta?! Nie jestem sfrustrowana,myli się pan. Uważam tylko, że w Polsce nie ma partii narodowej. Nie wiem czy pan Anonim zauwazył, jej zaczątki już były. Skromne i nieudolne, ale przecież nie po to rozwiązywano Parlament w 2007, by rządzili narodowcy, no nie?! Alternatywą będzie absencja podczas wyborów szanowny panie, bo cóż za róznica w POPISIE?! jak pomiędzy dżumą a cholerą…Co do silnego obozu, czyżby PIS był tymże obozem?!A może jest tą narodowo-katolicką partią? Raczy pan żartować?!:)))

  1. balcerek
   | ID: f1d87611 | #14

   Droga pani fakty się liczą – fakty i tylko one oraz polityczna skuteczność a ta jest dla przeciwników PiS na prawicy miażdżąca. PiS ma wszystko: ludzi, struktury, kontakty bo Kaczyńscy działając przez 20 lat byli od innych konkurentów na prawicy albo bardziej zdeterminowani albo sprytniejsi, przebieglejsi lub mieli większą charyzmę albo też po prostu byli bardziej cwani i dzięki temu ich ugrupowanie wiedzie prym na polskiej scenie prawicowej – widzimy się w październiku przy urnach.

  2. Prawy
   | ID: d9426c26 | #15

   widać ze masz zerowe pojęcie o polityce-żyjesz w swoim własnym świecie.
   Porównując PiS do PO to tak jakby porównywać Odre do Amazonki (z czego PiS to Amazonka). Ponownie wypowiedź wypełnia zazdrość i zawiść- oj nieładnie…

 10. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #16

  @balcerek

  „PiS ma wszystko”
  Owszem drogi panie! Ale my nie mamy Polski! Za to faktycznie, macie swoją partię z „cwanymi”( dobre określenie) partyjniakami…

  1. balcerak
   | ID: f1d87611 | #17

   Też mi argumenty. Polityka to nie kółko różańcowe droga pani. Przypominam – październik.

  2. Prawy
   | ID: d9426c26 | #18

   Ty masz swój świat i to ci wystarczy :) ;)

 11. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #19

  Taaak, polityka ma być wolna od moralności! Ładne państwo Polakom budujecie. Nie zwykłam rozmawiać z takimi ofermami, wybaczy pan, zero konkretnych argumentów, za to bezrozumne wychwalanie przywódców. Bizantynizm czystej wody!

  1. balcerak
   | ID: f1d87611 | #20

   To jest jedynie pani interpretacja, i niech taką pozostanie. Przypominam: fakty i skuteczność. Październik !

 12. silus
  | ID: f0f72d7a | #21

  TYLKO NIE PiS! Dzisiaj handel zagraniczny opierał by sie tylko na Ukrainie!
  To ale przecież znienawidzone śląskie kolory…..

  1. Prawy
   | ID: d9426c26 | #22

   Tylko nie PO bo Thomas Tomczykiewicz jest POkraką która wspiera separatystów z RAŚ-Ruch Abstrakcyjnych Świrów

   POrażka

  2. Prawy
   | ID: d9426c26 | #23

   Tylko nie PO bo PO to jedyna partia która zaglądała mi do portfela!

 13. silus
  | ID: f0f72d7a | #24

  PiS przecież wspiera polski separatyzm a Ślązacy chcą tylko autonomii!
  Był przeciwko wstępowania do Uni Europejskiej, przeciwko dobrym stosunkom Z Rosją , Niemcami, itd itd……i została tylko Ukraina.

  1. Prawy
   | ID: 670f38ff | #25

   nawiedzony – na twoim „chcą tylko” się skończy,chcieć to ty sobie możesz u siebie w domu :)

   CHCĄ AŻ -tak POprawnie to brzmi

   Widzę że bardzo „skromny” jesteś

   Dziękujemy Bambrokom że ciepło i godnie nas przywitali na dworcu PKP ;) :)

 14. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #26

  Widzę że wyborcy tej partii doskonale poruszają się po światowej polityce. Jakie zrozumienie! Aż zazdroszczę:))

 15. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #27

  …..wiem, wiem. Październik! Jedyne na co cię stać panie: Prawy, balcerek, Anonim itp. itd… Rozmnażasz się na tym Forum jak ( nie przymierzając) Bakterie Coli:))

  1. Prawy
   | ID: 670f38ff | #28

   Nie jestem żadnym balcerkiem ani anonimem.

   Przestań się kompromitować (jak Giertych).

   Wiesz dobrze że jesteś marginesem na marginesie – jesteś sama i każdy obecny tutaj także to widzi.

   Twoje wariactwo i ujadanie kłamstwami oraz pomówieniami jest zbyteczne-szkodzi tylko tobie samej.

   Szkoda mi ciebie.

   Jesteś tak „prawicowa” jak Giertych który romansuje z PO i w październiku zapewne znajdzie się na ich listach.

   PO zbiera teraz wszystko jak leci-Giertychy,Krzaklewskie,Arłukowicze,Cimoszewicze… Coco Jambo i do przodu :)

 16. Eleonora
  | ID: 272a3312 | #29

  @Prawy
  „zazdrosna i zawistna ty dalej zaczynasz te swoje bajeczki pleść…

  Tak Patryk Jaki przemawiał w imieniu nas – przysłuchiwałem się

  Tak Pani Porowska jakby nie patrząc i z której strony by nie patrząc jest bardziej urocza niż ty

  Tak Poświęcają się -widać że ci żal d… ściska

  Znam ich pracę – nawet tu na NGO o tej owej pracy także można przeczytać

  co do wrzucania kartek – ty i tak nie zagłosujesz więc nie wysilaj się

  Nie zagłosujesz bo Wielgusa z SB i pajaca Giertycha na listach nie będzie

  Patrząc na przepełnione jadem nienawiści zawiści i zazdrości wypowiedzi to wiadomo ze na Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosujesz więc się nie wysilaj!”

  Na to co pan wypisujesz, odpowiem krótko i treściwie. Słowami Einsteina, bo faktycznie- nie chce mi się wysilać…:))

  Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
  Amen….

  1. Jarek
   | ID: 670f38ff | #30

   Lecz się na nogi bo na głowę już za późno

 17. Ksenia
  | ID: d9b9622b | #31

  PIS to obecnie jedyna siła, która może odciągnąć od władzy PO.
  Dla mnie istotne jest to, że właśnie im zależy na lustracji, a to podstawa, żeby stworzyć zdrowe i silne państwo.
  Polecam artykuł, w którym można znaleźć więcej argumentów za:
  http://niepoprawni.pl/blog/287/dlaczego-zaglosuje-na-pis

  1. Prawy
   | ID: 670f38ff | #32

   Zuch dziewczyna – BRAWO ! ! !

 18. Eleonora
  | ID: 28f2f328 | #33

  @Ksenia
  czytałam ten artykuł. Niemniej,pragnę zauważyć, że lustrację można było doskonale przeprowadzić podczas poprzednich rządów. Wówczas wyszła dobra Ustawa Lustracyjna, którą utrącili…. senatorowie PISu. Pan Romaszewski, Borusewicz. Pamiętam jak w RM śp. pan Gosiewski skamlał, że nie nalezy otwierać teczek, bo tam są niektóre dość wstydliwe i osobiste sprawy, że ktoś np. pił lub zdradzał żonę( dosłownie tak argumentował) i ustawa została cudnie spaprana! Teraz mówienie o lustracji jest co najmniej nieporozumieniem…

  @ Prawy vel @Jarek- nie wtrącaj się do rozmów, boś niegodzien mojego klikania!

  1. Prawy
   | ID: 670f38ff | #34

   a od kiedy borusewicz jest w PiSie????? -pierwsze kłamstwo!

   sprawdzę to co napisałaś nawiedzona czarownico

   i mogę się założyć że to stek bzdur , pomówień oraz insynuacji- jak zawsze zresztą w twoim przypadku!

   Tak samo jak kłamałaś względem Posła Kłosowskiego który według ciebie ma olewczy stosunek Do ONR

   W loży radiowej 17 Kwietnia – Pan Poseł Sławomir Kłosowski wspierał ,bronił oraz kilkukrotnie pozytywnie wypowiadał sie o ONR i inicjatywach narodowych – marsze itp

   Mówił że takich „imprez” musi być więcej w Opolu. Bronił i się wybronił -5 na 1 i dał radę!

   Ale ty lubisz bajki pleść – a może giertych ci je wysyła? :) ;)

 19. Prawy
  | ID: 670f38ff | #35

  Tyś niegodna sie udzielać

  Twoja postawa i to co sobą reprezentujesz w tym wieku !!!!!! jest całkowicie niegodne

 20. kazik
  | ID: b1af63e1 | #36

  Pani Eleonoro po co się tu pani poci, poklask znajdzie pani z pewnością na portalach firmowanych czerwoną flagą.I łatwiej będzie i śmieszniej.

  1. Prawy
   | ID: 670f38ff | #37

   Do niej mówić to jak do ściany

   Kazik widzisz że ona to nawiedzony człowiek – zresztą większość bywalców to zauważa nie wspominając o GP

   Ona to Niesiołowski w spódnicy!

   BA nawet koleżankę sobie przyprowadziła do obrony :)

 21. | ID: 982f9daf | #38

  …a tymczasem w PIĄTEK 13 sejm – bez referendum – w czasie narastania skutków kataklizmu nuklearnego w Japonii – zmienił polskie prawo atomowe w celu ułatwienia budowy w naszym kraju energetyki atomowej!!!

  http://mocniejszy.wordpress.com/2011/05/16/atomowy-piatek-13-dla-polski

 22. Eleonora
  | ID: 28f2f328 | #39

  @kazik
  Ja przedstawiam argumenty, a wy?! Inwektywy i emocje godne osób spod budki z piwkiem:))

  1. Right
   | ID: 643a4799 | #40

   ty przedstawiasz kłamstwa ,bije z tego zazdrośc oraz zawiść

   twoje „argumenty” to tak jak słowa wyrwane z kontekstu

   Więcej na tym forum nie będę się wypowiadał na temat tego człowieka „eleonory” „Anny”

   Szkoda jakichkolwiek słów na nią -to tak jak mówić do ściany ,dziecko w piaskownicy więcej by zrozumiało

   Wypunktowanie argumentami także jest grochem rzucanym o ścianę

 23. Eleonora
  | ID: 28f2f328 | #41

  @mocniejszy
  A napisz kto był przeciw?!!? ( bo mnie zaraz pogryzą)

 24. Eleonora
  | ID: 28f2f328 | #42
Komentarze są zamknięte