Subiektywny przegląd tygodnia: GW w Opolu robi sondaże, a najlepsze „annasy” są w TOK FM

Niezależna Gazeta Obywatelska
Z Opola

Jeszcze Dyrektor Tyka rządzi, więc widać jego pomysłową dłoń na drogach. Godzina szczytu, okolice 15.30 w Opolu. Grupa drogowców na ulicy Ozimskiej maluje pasy…. Coś więcej dodać? Mało tego! Jeszcze dziury łatają. Chyba Dyrektor Tyka chce, aby go zapamiętano. No to przypominamy – najlepszy w historii MZD Dyrektor Stanisław Tyka, najlepszy w historii MZD Dyrektor Stanisław Tyka, najlepszy w historii MZD Dyrektor Stanisław Tyka, najlepszy w historii MZD Dyrektor Stanisław Tyka. Proszę Panie Stanisławie, teraz róbcie powyższe prace w nocy!

Ale to co usłyszałem w tym tygodniu przebiło wszystkie wiadomości. Otóż, Ratusz rozważa zniesienie opłat weekendowych w strefie płatnego parkowania! Rozważana jest też opcja zmniejszenia liczby godzin, w których trzeba uiścić opłatę w tygodniu. Normalnie szok!

Krzysztof Początek został trzecim wiceprezydentem! I jak tu chłopu przyładować? Dobry zawodnik z niego, sam głosowałem na jego osobę w niedawnym konkursie. Więc może tak. Niech Krzysiek zastąpi Ryszarda? Skoro chłopina jest tak genialny, to może jakiś inwestorów dla miasta pozyska? Kibicuję!

Podczas targów turystyki podobno, nikt nie zaprosił znanego prezentera pogody do prezydenta… Ryszard miał powiedzieć, że nie chce mieć w biurze żadnego kreta…

„Gazeta Wyborcza” zrobiła sondaż, w którym wynik wskazywał, iż trzeba uciekać z miasta przed najazdem parlamentarzystów PiS. Może zrobimy równie inteligentny sondaż, w którym zapytamy, czy ktoś napaliłby w piecu GW? Ktoś ostatnio mi powiedział, że palił, jednak w całej kotłowni czuć dziwny swąd…

Z kraju

Pierwszy hit tygodnia to transfer Bartosza Arłukowicza do rządu. Potwierdza się więc teoria Zbigniewa Giżyńskiego, która mówi, o opcji portugalskiej w Platformie. Dokładniej chodzi o przesuwanie się tej partii stopniowo na lewo. Czerwona platforma – byłem w ZOMO, byłem w ORMO teraz jestem za Platformą.

Zastanawiam się, po co pytać Leszka Millera o politykę? Jego ostatnie wypowiedzi, świadczyć mogą jedynie o jego niezwłocznym przejściu na emeryturę. Stwierdzenie, iż Arłukowicz przeszedł do PO, aby dorwać Mira i Zbycha od środka jest obłędne! Dodatkowo, według byłego premiera, to wszystko tylko osłabi PO a wzmocni SLD. Normalnie politolog.

Słuchając wywiadu z Joanną Kluzik-Rostkowską miałem wrażenie, że wyraźnie nie mówi nie Platformie jeżeli idzie o start do Sejmu RP. Znaczy się, że już po PJN? Biedny jest Marcin Ociepa. Gdzie chłop teraz pójdzie?

Wszyscy przeżywają sondaże wyborcze. W tym tygodniu było kilka, każdy inny. Ale najlepsze są komentarze – codziennie inne. Tusk wystartował do przodu, Kaczyński stoi; Kaczyński drepcze Tuskowi po piętach. SLD spada w dół, PIS i PO w górę – Czy ktoś jeszcze chce to czytać?

Jednak największe ananasy siedzą w studiu radia TOK.FM! Proponuję posłuchać w piątek od 8.00 rano audycji w ikonami publicystyko-propagandy ideologicznej gdzie prym wiodą Lis Tomasz oraz Żakowski Jacek. Zacne komentarze, analizy i przemyślenia – głęboko własne. Zawsze najgorszy jest PiS. Od tak sobie.

Janusz Palikot przegrał proces z „Rzeczpospolitą”. Na swoim blogu napisał, że gazeta drukowała specjalne fałszywe numery specjalnie dla PiS. Teraz przeprosiny wobec wydawcy i redaktora naczelnego tejże gazety, muszę widnieć na blogu Palikota przez 30 dni. Dodatkowo musi zapłacić 40 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia dziennikarzy. Cóż powiedzieć ma Palikot? Tyle lat byłem w Platformie, „odejszłem” i nikt nie pamięta o mnie…?

Autor: Łukasz Żygadło

Komentarze są zamknięte