Mariusz Pilis: uwiecznijmy rocznicę katastrofy smoleńskiej tysiącami naszych osobistych świadectw i zbudujmy z nich wirtualny pomnik tym, którzy zginęli

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Rocznica tragedii smoleńskiej to czas, kiedy przede wszystkim wspominamy ludzi, których tak bardzo nam i Polsce od 10 kwietnia brakuje. Czas, kiedy przypominamy sobie to wszystko, co w tamtym strasznym dniu i po nim się wydarzyło.To moment, kiedy możemy pokazać, że ich śmierć nie poszła na marne, że staramy się nadal o zbudowanie takiego państwa, jakie chciał zbudować Lech Kaczyński i wielu innych wielkich Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku.

Upamiętnijmy nadchodzące chwile dla nas samych i dla naszych dzieci. Dajmy im świadectwo, które będzie trwało. Uwiecznijmy rocznicę katastrofy smoleńskiej tysiącami naszych osobistych świadectw i zbudujmy z nich wirtualny pomnik tym, którzy zginęli. Zanim nie powstanie na Krakowskim Przedmieściu pomnik ze spiżu czy granitu.

Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy wezmą udział w rocznicowych obchodach 10 kwietnia w Warszawie i 18 kwietnia w Krakowie. Także do tych, którzy nie będą w tych miejscach obecni:

Nagrajcie swoje osobiste świadectwa. Użyjcie wszelkich dostępnych środków:kamer video, kamer w aparatach telefonicznych czy fotograficznych.

Róbmy to w całym kraju i za granicą. W rodzinach, w grupach czy samotnie. Podczas manifestacji, w drodze na nie, w domach przed wyruszeniem czy po powrocie. Jeśli ktoś nie potrafi filmować, to niech swoje świadectwo po prostu napisze.

Będziemy Wasze świadectwa gromadzić, aby powstał z nich film, który to narodowe przesłanie jasno ukaże i utrwali. Wszystkie świadectwa będą jednocześnie dostępne w internecie, na specjalnym portalu www.swiadectwo.tv, który będzie swego rodzaju wirtualnym pomnikiem dla ofiar katastrofy smoleńskiej.

CHCEMY WYDARZENIA 10 i 18 KWIETNIA  2011 ROKU POKAZAĆ OCZAMI TYSIĘCY UCZESTNIKÓW

KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ I MOŻE JĄ OPOWIEDZIEĆ (SFILMOWAĆ)

NASZA AKCJA TO ZAPIS ZBIOROWEGO DOŚWIADCZENIA OPOWIEDZIANEGO POPRZEZ OSOBISTE HISTORIE

TO OBRAZ WSPÓŁCZESNEJ POLSKI OCZAMI BOHATEWRA ZBIOROWEGO

CHCEMY STWORZYĆ BARDZO POZYTYWNY PRZEKAZ

NIKT NIE ZROBIŁ DOTYCHCZAS W POLSCE PROJEKTU O TAKIEJ SKALI

Szczegóły akcji, od 4 kwietnia na stronach www.swiadectwo.tv i niezalezna.pl.

Jeśli masz nagrania z innych wydarzeń, związanych z katastrofą smoleńską, żałobą, pogrzebem Prezydenta i innych ofiar katastrofy, to również czekamy na Twoje świadectwo.

Internet nie zapomina!

Autor: Mariusz Pilis
[fot. Andrzej K. „Andruch”]

OD DECYZJI DO FILMU

 1. Weź kamerę, telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania. Filmuj siebie, swoją rodzinę, znajomych, wszystko to, co dzieje się dookoła. Gdziekolwiek wtedy będziesz. Najważniejsze jest Twoje świadectwo. To co widzisz. Wszystko jest ważne.
 2. Prześlij film do nas. Masz kilka możliwości:

– użyj internetu –  od 04 kwietnia będzie działała strona www.swiadectwo.tv Tam znajdziesz prostą instrukcję krok po kroku, jak wysłać do nas swoje świadectwo;

– użyj poczty i zapakuj kasetę, kartę pamięci etc. z materiałem i wyślij na adres: Klub Gazety Polskiej, 31-011 Kraków, ul. Jagiellońska 11/7, nie zapomnij wypełnić formularza zgłoszeniowego. Znajdziesz go na stronie www.swiadectwo.tv;

– skontaktuj się z najbliższym klubem Gazety Polskiej. Tam Ci pomogą we wszystkim – lista klubów z adresami na stronie www.klubygp.pl;

–  w każdym przypadku przeczytaj dokładnie regulamin i wypełnij formularz. To ważne. Dla nas i dla Ciebie. Wszystkie nośniki przesłane do nas pocztą zwrócimy.

3. Twój film ukaże się na stronie www.swiadectwo.tv i ma szansę stać się częścią dużego filmu dokumentalnego, który realizujemy.

4. Masz okazję wziąć udział w unikalnym projekcie, w którym liczy się Twoje świadectwo.

WSZYSTKIE WYKORZYSTANE W FILMIE DOKUMENTALNYM ZDJĘCIA BĘDĄ NAGRODZONE BEZPŁATNYM DVD ZE SPECJALNYM CERTYFIKATEM I PODZIĘKOWANIEM ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE „ŚWIADECTWO”.

Jak filmować – tutaj wskazówki

 1. yhy
  | ID: 78b12409 | #1

  „Jeśli masz nagrania z innych wydarzeń, związanych z katastrofą smoleńską, żałobą, pogrzebem Prezydenta i innych ofiar katastrofy, to również czekamy na Twoje świadectwo” – dość niesmacznie to brzmi, żałośnie po prostu, a w skrócie na temat:
  http://www.bocian.ugu.pl/2011/03/30/ruch-1o-kwietnia/

 2. bjk
  | ID: a2abdafb | #2

  Mam nagranie z dzisiejszego BieguPAmięci na warszawski Żoliborzu – w jakeij formie mogę to nagranie z aparatu Fujifix przesłać>> na adres Klubu GP w Krakowie ? I gdzie szukać Formularza Zgłoszeniowego??
  Bogdan K.

Komentarze są zamknięte