10 marca Lech Wałęsa będzie gościem Uniwersytetu Opolskiego

Niezależna Gazeta Obywatelska

10 marca, w dniu 17. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Opolskiego gościem uczelni będzie były Prezydent RP Lech Wałęsa, który odbierze tytuł doctora Honoris Causa. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Wydziału Teologicznego. Sylwetkę Lecha Wałęsy przedstawi prof. UO dr hab. Marek Masnyk, dziekan Wydziału Historycznego-Pedagogicznego, który 13 stycznia 2011 r. wnioskował do senatu uczelni o uhonorowanie Wałęsy. Laudację wygłosi prof. dr hab. Teresa Kulak z Katedry Historii Najnowszej. Okolicznościowe przemówienie wygłosi również Lecha Wałęsa. Wszystko wskazuje na to, że gość opolskiej uczelni zostanie w Opolu do wieczora, bo o godzinie 18.00 planowanie jest jego spotkanie ze studentami i pracownikami opolskich uczelni. W auli błękitnej Collegium Maius odbędzie się debata z udziałem byłego prezydenta. Informacji o tej uroczystości próżno szukać na witrynach internetowych Uniwersytetu Opolskiego i Miasta Opole. Czyżby to nie był powód do dumy?

Przypominamy, że NGO jako pierwsza informowała o przyznaniu Wałęsie tego honorowego tytułu.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. | ID: 608c1c07 | #1

  Żałosna maskarada . Dobrze że moje dzieci nie studiują na tej toksycznej uczelni ..
  Tffuuu ..

  1. Alma
   | ID: 1adf1c80 | #2

   Andrzej K „Andruch” :
   Żałosna maskarada . Dobrze że moje dzieci nie studiują na tej toksycznej uczelni ..
   Tffuuu ..

   „Andruch” chyba nie zauważył, że to na tej „toksycznej” uczelni wykształcili się redaktorzy NGO.

 2. retor
  | ID: 910ddc8f | #3

  Pani Anna zadała niegdyś kilkanaście pytań panu Wałęsie.
  Nie doczekała się na nie konkretnych odpowiedzi.
  Korzystając z okazji, chciałbym tutaj wrócić do tych pytań.

  1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?
  2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
  3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ?
  4. 9 grudnia 1980r przyznano ” Solidarności ” pierwszą nagrodę -30 tys.USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
  5. Co zrobiłeś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
  6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
  7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
  8. Czy uważasz za właściwe, że głowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
  9. Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M.Wachowski jest kapitanem SB ?
  10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
  11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postepowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym, wymuszając płatną współpracę?
  12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
  13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA ” lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?
  14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się ?
  15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
  16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo „twoje” książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB ?
  17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ?
  Gdańsk , dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz

 3. Anna
  | ID: 09d94acf | #4

  Każdy Uniwesytet ma swoje Autorytety…. Gratuluję gościa naszym rodzimym
  ” intelektualistom” z UO….:)))

 4. | ID: 995bd2a0 | #5

  Anna :
  Każdy Uniwesytet ma swoje Autorytety…. Gratuluję gościa naszym rodzimym
  ” intelektualistom” z UO….:)))

  Pani Aniu ..

  Początkowo wybierałem się na ten „arcy ” ciekawy spektakl jednego aktora ale ,,
  Właśnie idąc tam dał bym świadectwo że to „coś” mnie w ogóle obchodzi ..

  Nic z tych rzeczy , niech się nim delektują i zachwycają pucybuty ..począwszy od GWnianej mizerii poprzez pseudo „awtorytety” profesorko-doktorskie …z promotorami na czele..One te „awtorytety” pewnie nie czują że już śmierdzą „stęchlizną” …Dobry Bóg pozwoli że nadchodzący wiatr historii zmiecie ich wprost do „piekła” próżności i konformizmu , bele jak najdalej od ludzkiej pamięci …
  Niech przepadną bez wieści w naszej niepamięci ..
  A jeśli już mają o nich cokolwiek pamiętać to tylko jako przestroga dla potomnych …

 5. | ID: e546088b | #6

  Alma :

  Andrzej K „Andruch” :
  Żałosna maskarada . Dobrze że moje dzieci nie studiują na tej toksycznej uczelni ..
  Tffuuu ..

  „Andruch” chyba nie zauważył, że to na tej „toksycznej” uczelni wykształcili się redaktorzy NGO.

  Alma ..

  Na tej samej uczelni zatem rękoma ich senatu „uśmiercono”, wpierw cywilnie, zaszczuto człowieka tylko z tego powodu że ośmielił się widzieć nieco inaczej świat który go otaczał..Zdolnego wykładowcę w myśl poprawności politycznej uznano za persona non grata i relegowano z uczelni z „wilczym biletem” ..pozostawiając natomiast konfidentów współpracujących z dawną bezpieką.

  Jak widać nie każdego udało się „odkształcić” podle własnych potrzeb w myśl doktryny Antonio Gramsci’ego zakładającej rzecz zdaje się najistotniejszą czyli –

  „Przechwycić kulturę „

  cyt:

  (…) Podstawy teoretyczne dla tego rodzaju dzialan opracowal wloski komunista Antonio Gramsci, ktory wiedzial, ze tworzenie totalitarnego panstwa wymaga oslabienia instytucji, ktore izoluja poszczegolnych obywateli od wplywow wladzy, takich jak rodzina, zorganizowana religia, itd. oraz systematyczne przedefiniowanie kultury,w taki sposob, aby ustanowic nowy porzadek polityczny. Haslo Gramsciego brzmialo” “Przechwycic kulture!”

  W swoim opracowaniu The two revolutions: Gramsci and the Dilemmas of Western Marxism, marksistowski teoretyk Carl Boggs podkresla, ze “transformacja ku socjalizmowi musi przebiegac na dwoch oddzielnych, ale zaleznych od siebie terenach: panstwa i gospodarki.. Ci, ktorzy chca zwyciestwa socjalistycznej rewolucji, nie moga wygrac poprzez proste obalenie istniejacej machiny panstwowej, albo zniszczenie starych instytucji lub nawet powolanie do wladzy liderow, ktorzy okreslaja siebie jako komunisci. Musi nastapic rowniez stopniowe opanowanie sil spolecznych wyrastajacych z serca spoleczenstwa kapitalistycznego.” Rudi Dutschke okreslil ten process jako “dlugi marsz poprzez instytucje.” – przejmowanie uniwersytetow, szkol, mediow, rozrywki, kosciolow i religijnych grup, fundacji i innych czolowych instytucji przez marksistow.

  Sukces ataku kulturalnego w stylu Gramsciego na Ameryke potwierdzil Michael Walzer w pismie marksistowskimDissent w 1996r. Jako przyklady zwyciestwa rewolucyjnej lewicy, Walzer wymienia: widoczne wplywy feminizmu, rezultaty akcji afirmacyjnej, pojawienie sie ruchu gejowskiego oraz naglasnianie tych spraw przez media. Nastepnie, akceptacje pluralizmu kulturowego, przemiana rodziny, wzrost rozwodow, zmiana rol plci, postepujaca sekularyzacja, usuwanie religii a szczegolnie chrzecijanstwa ze sfery publicznej (ze szkol, podrecznikow, swiat), abolicja kary smierci, legalizacja aborcji, ograniczenie prawa do posiadania broni, itp. Wszystkie te “dokonania” zostaly narzucone spoleczenstwu przez “liberalne elity”a nie sa rezultatem presji mas lub partii reprezentujacych wiekszosc. Postepujace zmiany odzwierciedlaja lewackie lub liberalne poglady prawnikow, biurokratow panstwowych, profesorow, nauczycieli, dziennikarzy, rezyserow a nie spoleczenstaw jako calosci.
  źródło : http://www.polpatriot.com/html/wojna_kultur.html

  Warto zatem pochylić się nad tym tekstem , którego fragment wkleiłem powyżej by zastanowić się głębiej nad tym całym procederem . Nie dajmy sobą dalej manipulować.
  Jakby na potwierdzenie tez które zawiera w sobie artykuł może być fakt komu to stawia się „pomnik” w postaci przyznania nagrody doctora honoris causa …

  Kto wypisywał peany (brednie) na cześć krwawego Feliksa Dzierżyńskiego w którąś rocznicę rewolucji październikowej w Rosji radzieckiej ..
  Proszę zatem zapoznać się z materiałem pod linkiem : http://andruch.nowyekran.pl/post/1095,rektor-uo-prof-s-slawomir-nicieja-o-f-dzierzynskim-slow-kilka

  Jak widać nie wszystkim wystarczająco przetrącono „kręgosłup” by w konsekwencji posiąść ich duszę , by stał się kolejnym już pokoleniem ..dyspozycyjnym ..

  Brawo panie naczelny , mimo przejścia przez tą „pralnię” jest pan człowiekiem samodzielnie myślącym..To zaś musi doprowadzać do „pasji” owych kreatorów spod znaku sierpa i młota czy „tęczowej landrynki” ..

 6. Henryk
  | ID: ff325b40 | #7
Komentarze są zamknięte