Oświadczenie OSPN: sprawa Klusika 3 marca, godz. 8.30

Niezależna Gazeta Obywatelska

Zawiadamiamy o terminie procesu sądowego, który  spółka Agora wytoczyła Antoniemu Klusikowi, członkowi Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej za rzekome  naruszenie dóbr Agory i „Gazety Wyborczej”, którą Antoni Klusik nazwał organizacją przestępczą i wrogą naszej cywilizacji.

Słowa te wypowiedział 10 paździenika  2010 roku na konferencji prasowej zorganizowanej przez OSPN i posła PiS Sławomira Kłosowskiego z powodu wcześniejszych publikacji w opolskim dodatku „Gazety Wyborczej”, która dopuściła się obelżywych insynuacji wobec Antoniego Kluska przypisując mu niegodziwe intencje wykorzystywania dla celów politycznych śmierci swojego brata Jana Klusika pobitego w sierpniu 2010 roku w czasie obrony “Krzyża Pamięci” na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Rozprawa przeciwko Antoniemu Klusikowi toczyć się będzie w dniu 3 marca 2011 roku o godzinie 8:30 przed Sądem Okręgowym w Opolu przy Pl. I.Daszyńskiego.

W sytuacji, gdy wielki koncern prasowy występuje przeciwko obywatelowi istnieje obawa o naruszenie podstawowej wolności obywatelskiej, jaką jest wolność słowa i obawa o dyskryminującą przewagę nad obywatelem. Dlatego zapraszamy w charakterze obserwatorów wszystkie media, zwłaszcza te, tradycyjnie należące do wolnego świata, by zagwarantować prawdziwy i obiektywny przekaz z sali sądowej.

Autor: OSPN

 1. | ID: 56289c4f | #1

  Tosiek, miałeś nazwać GW gadzinówką, bo jest gadzinówką. A za to by Ci nic nie zrobili. Trzymam kciucki…

 2. Prawnik
  | ID: 31fa8bb6 | #2

  Spokojnie, nie wpadajmy w panikę. Sprawa jest trudna ale nie beznadziejna. Antoni Klusik musi wykazać przed sądem, że miały miejsce konkretne przestępstwa, wskazać odpowiednie paragrafy. Jeśli to mu się uda to wygrał sprawę. Trzeba dokładnie przestudiować kodeks karny pod tym kątem. Przydałyby się też jakieś wyroki sądowe jako dowód. To najważniejsze. Można poszukać informacji w internecie.

 3. Ksenia Ukleja
  | ID: d4effda5 | #3

  To okropne, że człowieka, który niedawno przeżył nagłą śmierć brata GW będzie ciągać po sądach, bo powiedział o niej to co myśli. Gdzie wolność słowa? :/

Komentarze są zamknięte