Profesor nawoływał także do tworzenia komitetów obywatelskich

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wczoraj w Domu Katechetycznym przy opolskiej Katedrze odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Jerzym Robertem Nowakiem. Przy pełnej sali – w spotkaniu uczestniczyło ok.100 osób. Profesor poruszył wiele zagadnień odnoszących się do obecnej polskiej rzeczywistości oraz polskiej historii. Tematem przewodnim spotkania była atmosfera wokół książki Jana Tomasza Grossa „Złote żniwa”. Książkę tę Profesor nazywał wprost jako „plugawe kłamstwo” i nawoływał do bojkotu wydawcy tej książki – wydawnictwa „Znak”.

Na spotkaniu Profesor nawoływał też do porozumienia społecznego i tworzenia komitetów obywatelskiego wsparcia, które były by przeciwwagą dla postawy obecnej władzy. W tym postępowaniu Polacy powinni wzorować się, według Profesora, na Węgrach, którzy zorganizowali się głownie sami – w społecznych ruchach oddolnych, a w tej organizacji dopomógł głownie Internet, co w efekcie pozwoliło przejąć ster rządów przez Viktora Orbana. Profesor przestrzegał jednak, by w Polsce nie wytworzyła się taka sytuacja jak w Grecji czy Egipcie, bo było by to dla nas wszystkich złe rozwiązanie.

Było też nawołanie by w rocznicę 10 kwietnia czynnie protestować ale jednocześnie, aby do tego czasu temat „Smoleńska” nie przesłaniał nam również tematów gospodarczych i to głównie na nich powinniśmy się skupić w debacie publicznej. Oprócz tego Profesor zauważył groźbę przejęcia haseł PO przez obóz SLD i poprzez medialne omamianie społeczeństwa przejęcie przez postkomunistów elektoratu PO.

Autor: H.B

  1. | ID: ed1057a3 | #1
Komentarze są zamknięte