Przyłączamy się do akcji społecznej Kocham Polskę

Niezależna Gazeta Obywatelska

Kocham Polskę – to społeczna akcja reklamowa organizowana przez osoby działające non-profit, propagowana przez Młodzież Wszechpolską. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja nowoczesnego patriotyzmu i ukazanie miłości do Ojczyzny w nietypowych, zaskakujących formach. Akcja kierowana jest gównie do osób młodych, które dotychczas informacje na temat patriotyzmu uzyskiwały wyłącznie w szkole przy okazji lekcji języka polskiego lub historii. W Opolu zaczyna się konferencją prasową jutro 14 lutego o godz. 14:45 na Placu Wolności pod pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska. Zazwyczaj młodzi ludzie, postrzegają patriotyzm przez pryzmat powstań, dramatycznych historii bohaterów lektur. Są to piękne wzorce, lecz w wielu przypadkach odległe i przedstawiane w sposób, który nie przemawia do młodego pokolenia.

Patriotyzm w Polsce jest bardzo mocno naznaczony martyrologią, zanurzony w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu i pozytywnego przekazu. Patriotyzm to nie tylko pamięć o poległych i o doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne. Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu.

Musi również posiadać umiejętność zagospodarowania i twórczego przekształcania dzisiejszych trendów kulturowych. Nie można płynąć z prądem wszechobecnej popkulturowej papki, która prowadzi do utraty tożsamości i wyjałowienia kultury narodu, z drugiej strony – nie można funkcjonować w oderwaniu od tego, czym żyje dziś społeczeństwo, jakie trendy w nim dominują. Kampania Kocham Polskę to próba „oswajania tygrysa” współczesnej kultury na rzecz promocji patriotycznych, narodowych postaw i wartości. 

Kampania Społeczna Kocham Polskę prowadzona jest 3 razy w ciągu roku:

  • W Dzień Świętego Walentego 14 lutego promowana jest miłość do ojczyzny przez nawiązanie do wszechobecnych serduszek. Jest to próbą zwrócenia uwagi na miłość do ojczyzny w kontekście tego, niewątpliwie bardzo skomercjalizowanego święta.
  • 3 maja i 11 listopada najważniejsza jest promocja świąt narodowych wśród młodzieży i przez młodzież (formy i metody realizacji zamierzenia są różnorodne, gdyż są to już wydarzenia lokalne organizowane przez młodzież w całej Polsce), prowadzona jest też ogólnopolska akcja „Polska flaga w polskim domu”.

Zachęcamy do włączenia się w Kampanię. Jednocześnie zwracamy się do Państwa o to, by wspomóc Kampanię finansowo. Druk tysięcy plakatów, produkcja gadżetów i ich kolportaż wymaga sporych sum pieniężnych, dlatego apelujemy o hojność do wszystkich, którym patriotyzm leży na sercu. Szczegóły na naszej witrynie internetowej www.kochampolske.com

 Oprac. TK

  1. | ID: acb3d022 | #1

    Przypomnijmy gdzie mieszkamy i co kochamy:) [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=vbwp0ElNVjc&w=640&h=390]

  2. 22 lutego 2011, 17:51 | #1
Komentarze są zamknięte