Prosto z Rzymu. Ruszył Marsz dla Życia!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Marsz dla Życia Rzym2Dziś w niedzielę 12 maja 2013 r. w Rzymie ruszył Marsz dla Życia. Opolszczyznę reprezentują grupy osób z Kędzierzyna-Koźla, Nysy, w tym także z Opola. W marszu bierze również udział  Jan Chabraszewski, współorganizator Marszu dla Życia i Rodziny w Opolu, który przejdzie ulicami naszego miasta 26 maja br. – „Nie mogę ogarnąć tłumu jaki się zebrał – horyzont zapełniony ludźmi. Dużo jest Polaków i polskich transparentów, ale to międzynarodowy marsz widać w różnych językach napisy” –  relacjonuje na żywo prosto z Rzymu Chabraszewski.

Marsz jest okazją by wyrazić solidarności z Włochami w sprawach ochrony życia ludzkiego. Uczestnicy z Polski pojechali wspólnie autokarem i będą do wtorku we Włoszech. W zeszłym roku przeszedł marsz spod Koloseum do Zamku św. Anioła. Podobnie jak w tym roku wzięła udział  liczna grupa z Polski – członków i sympatyków Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny oraz liderów ruchu marszowego pro-life. W zeszłym roku ogółem w marszu uczestniczyło ponad 20 tys. osób. W zeszłym roku w grupie Fondazione Lepanto szła najmłodsza córka świętej Joanny Beretty Molli – Gianna Emanuela, ta która zawdzięcza życie bohaterskiej decyzji matki.

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. Irena
  | ID: cde147af | #1

  Tylko przyklasnąć takim inicjatywom.Dziękuję wszystkim,którzy organizują i uczestniczą w Marszu Dla Życia. @ P.NGO Dzięki.Miłej niedzieli życzę.

 2. prawy i wierny
  | ID: 5a421378 | #2

  Janek tak trzymaj, to co robisz płynie z serca, służy Polsce, rodzinie, jest wspaniałe, godne podziwu i naśladowania, a nie z chęci pokazania się, czy zyskania czegoś, brawo, szczęśliwie wracaj, a i pomódl się za nas, pozdrawiam

 3. Irena
  | ID: ad98795d | #3

  @ prawy i wierny Ja też proszę Pana.Janka o jeden Zdrowaś Maryja..Dziękuję.

Komentarze są zamknięte