Subiektywny przegląd tygodnia: Patryk Jaki razem z PO i coraz lepsze historie o Gowinie

Redaktor Obywatelski6

Jaki w SejmiePatryk Jaki zagłosował razem z rządzącą Platformą Obywatelską. Jaki był tego powód? Co będzie dalej z Jarosławem Gowinem i kto płacił za usługi „Rogalowi”?

Z Opola:

Poseł Patryk Jaki zagłosował razem z Platformą Obywatelską „za” reformą sądów, czyli pomysłem forsowanym przez byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Ale spokojnie, bez wielkiego oburzenia. Jaki miał tutaj trochę racji, a wraz z nim wyłamała się jego klubowy kolega poseł Jagiełło(cała SP głosowała za odrzuceniem reformy wraz z PSL, PiS, RP i SLD).

Jakiego tłumaczy fakt, że „reforma Gowina” miała rozbijać lokalne sitwy. Miała skrócić „dogadywanie się” lokalnych sędziów z miejscową biznesową ekipą, dlatego bardzo uderzała w układy, a co za tym idzie była mocno krytykowana. Szkoda, że przepadła.

Mamy powody do dumy. Pięciu studentów Politechniki Opolskich otrzymało czeki od premiera. To nagroda za osiągnięcia. Oczywiście pojawia się pewien podtekst. Politechnika, to inaczej PO. Czyli myje, ręka, rękę myje. Dobra koniec z tymi żartami chłopakom się należało.

Szkoda, że po uroczystości do wszystkich nagrodzonych podszedł Paweł Graś i poprosił o wpłacenie nagrody na rzecz Skarbu Państwa. A co! Oczywiście żartowałem.

Wiceminister Jarmuziewicz udzielił NTO wywiadu, w którym już dzieli stołki w opolskim ratuszu po tym jak przejdzie prezydenturę. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie.

Również osobiście, mam nadzieje, że nigdy do tego nie dojdzie! Najgorszy poseł w historii naszego regionu, nie może być prezydentem naszego miasta!

Z kraju:

Romek wciąż pisze pozwy. Wraca sprawa zegarków ministra Sławomira Nowaka. Romek w imieniu swojego klienta, zażądał od wydawcy „Wprost” odszkodowania w wysokości 30 mln złotych!

W tej sprawie wysłano już nawet pismo do sądu ws. zabezpieczenia sprzedaży czasopisma. No, no, jak się uda Romkowi, to nie tylko sam siebie ustawi, ale i Nowak będzie miał na kolejne zegarki…

Ile zarobił mecenas Rogalski na reprezentowaniu interesów PiS? Podobno 300 tys. złotych. Tomasz Lis i jego cudowny tygodnik, już dorobili sobie swoją wersję wydarzeń, iż pieniądze pochodziły z kieszeni podatników, bo płatnikiem była partia.

Adam Hofman, odpiera zarzuty i mówi, że wszyscy posłowie PiS zrzucali się na „Rogala” po 600 złotych( czy sześć stów, jak kto woli). Jedno jest pewne – „Rogal” to droga papuga. Dodatkowo nic nie doceni i gdacze bez sensu…

Politycy na prawicy wymyślają coraz to lepsze historię nt.: „co będzie z Gowinem”. Oto najbardziej aktualna: Gowin idzie do PiS. Jutro nastąpi kolejny odcinek pt.: Gowin idzie do Solidarnej Polski.

Tylko niech wszyscy bajkopisarze pamiętają o jednym – najpierw Gowin musi odejść z PO.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 250bb592 | #1

  @NGO.błąd jest „domu „,ma być „dumy”

 2. Anonim
  | ID: e8561138 | #2

  Poseł Jagiełło nie jest członkiem Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska. To poseł niezależny.
  http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=464&type=A

 3. Irena
  | ID: 250bb592 | #3

  Reforma sądownictwa jest nieodzowna.Sitwy już kruszeją.

 4. Jarek Toporowski
  | ID: f93f123d | #4

  Mieszkańcy Głubczyc także byli zadowoleni z Reformy Gowina bo rozbija ona lokalne SITWY, KLIKI.

 5. Karol542
  | ID: 7e02e3aa | #5

  Moim zdaniem Gowin faktycznie nie odejdzie w najbliższym czasie. Ma silną pozycje, dodatkowo Tusk może go ułagodzić posyłając go jako kandydata na prezydenta Krakowa. Co innego Godson, ten już mówi, że niedługo odejdzie. Pytanie tylko czy będzie niezależnym czy może PiS/SP?

 6. TS
  | ID: 689e0dfb | #6

  To się nazywa świetne pióro!
  Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte