Puls Biznesu powołując się na informację agencji Reuters, informuję, iż zagrożona jest planowana od dawna rozbudowa Elektrowni Opole. Komitet ds. inwestycji w PGE doradza wycofanie się z projektu rozbudowy elektrowni w Opolu – czytamy w informacji.
Choć politycy zapowiadają, że dojdzie do rozbudowy, to wciąż pojawiają się wahanie ze strony inwestora. W grupie PGE nikt oficjalnie nie potwierdza takiej informacji, jednak jak czytamy na łamach NTO:
Informator agencji powiedział jednak, że jest mało prawdopodobne, by zarząd PGE zdecydował się podjąć decyzję wbrew rekomendacji komitetu.
Budowa dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW ma pochłonąć 11,5 mld zł. To największa inwestycja w powojennej Polsce. Gdyby nie doszło do rozbudowy EO, największa inwestycja w historii polskiej energetyki spali na panewce. Oznacza to będzie również powolne wymieranie zakładu, bowiem za około 40 lat, obecne bloki będzie trzeba wyłączyć…
pb,nto, lz

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

Należy dopilnować środków finansowych I budować.Radnych pogonić do podjęcia wszelkich działań,nie zaprzepaścić ważnej inwestycji.Ale.do kogo moja mowa?
Rządy PO – to nierządy,to tylko polityka.