Opole zaczyna „kampanię śmieciową”

Redaktor Obywatelski5

Nowy porządek [opole.pl]Opolski ratusz zaczyna kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców dotyczącą zmiany sposobu gospodarowania odpadami. Będzie prowadzona pod hasłem „Nowy porządek śmieci”. Nowa opłata wyniesie od 13 do 20 złotych.

„Ta sprawa dotyczy wszystkich mieszkańców i chcemy dotrzeć z informacjami do różnych grup społecznych”

– powiedział na środowej konferencji prasowej wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Do 15 maja mieszkańcy Opola oraz firmy działające na terenie miasta muszą w urzędzie miasta złożyć deklaracje określające wysokość opłaty śmieciowej. Wynosi ona w przypadku odpadów segregowanych 13 zł od osoby na miesiąc, a w przypadku śmieci, które nie są segregowane – 20 zł.

Opolski ratusz uruchomił również dla mieszkańców telefoniczną infolinię: 77 45 11 874 lub 77 44 13 237. Infolinia będzie działać tak długo jak będzie potrzebna.

info, lz

 1. Jarek Toporowski
 2. IRENA
  | ID: 1c233503 | #2

  @Jarek Toporowski.Dzieki za link. Dramat GW .

 3. IRENA
  | ID: 1c233503 | #3

  Kampania śmieciowa jest bardzo śmieszna.Są podjęte uchwały w tej sprawie i mieszkańcy winni mieć do nich dostęp.Kazdy umie czytać,pisać,więc i wyliczyć potrafi wysokość odpłatności.W Opolu stawka za jedną osobę jest bardzo wysoka.
  Faktem jest,ze niedostępność uchwały Rady Miasta a także rozbudowanie deklaracji do wielośći informacji,/ nie tylko w pięknym festiwalowym mieście/ powoduje, ze sztab urzędników tłumaczy mieszkańcom , co napisać aby urzędnik był zadowolony.Dokument śmieciowy winien być sformalizowany,a stawki jednakowe dla wszystkich Polaków.

 4. grzech
  | ID: e9cb4e3e | #4

  nie rozumiem dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za to, że państwo nie zakazało wprowadzania do obiegu plastików, folii i innych śmieci (bo po użyciu to są śmiecie), które zalegają na ulicach i śmietniskach. Czy to nasza wina, że przedsiębiorstwa oraz zakłady wytwarzające towary ładują je w szkodliwe śmiecące środowisko plastiki?
  Moim zdaniem opłatę środowiskową powinni płacić politycy – za głupotę. Za to że wzięli się od d…y strony

 5. IRENA
  | ID: fd9fb8fa | #5

  @P.grzech. A którą sprawę zaczęli od głowy?? Większość jest nieprzemyślana.Ta, o odpadach,smieciach – też.

Komentarze są zamknięte