Zagrożona rozbudowa Elektrowni Opole?

Redaktor Obywatelski1

Nowe-bloki Elektrownia OpolePuls Biznesu powołując się na informację agencji Reuters, informuję, iż zagrożona jest planowana od dawna rozbudowa Elektrowni Opole. Komitet ds. inwestycji w PGE doradza wycofanie się z projektu rozbudowy elektrowni w Opolu – czytamy w informacji.

Choć politycy zapowiadają, że dojdzie do rozbudowy, to wciąż pojawiają się wahanie ze strony inwestora. W grupie PGE nikt oficjalnie nie potwierdza takiej informacji, jednak jak czytamy na łamach NTO:

Informator agencji powiedział jednak, że jest mało prawdopodobne, by zarząd PGE zdecydował się podjąć decyzję wbrew rekomendacji komitetu.

Budowa dwóch bloków energetycznych o mocy 900 MW ma pochłonąć 11,5 mld zł. To największa inwestycja w powojennej Polsce. Gdyby nie doszło do rozbudowy EO, największa inwestycja w historii polskiej energetyki spali na panewce. Oznacza to będzie również powolne wymieranie zakładu, bowiem za około 40 lat, obecne bloki będzie trzeba wyłączyć…

pb,nto, lz

  1. IRENA
    | ID: 4a30c3dc | #1

    Należy dopilnować środków finansowych I budować.Radnych pogonić do podjęcia wszelkich działań,nie zaprzepaścić ważnej inwestycji.Ale.do kogo moja mowa?
    Rządy PO – to nierządy,to tylko polityka.

Komentarze są zamknięte