
Mateusz Morawiecki/Twitter.com
Mateusz Morawiecki w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiada powołanie nowego stowarzyszenia. Były premier chce dotrzeć do wyborców centrum i odcina się od radykalnego kursu na prawicy – podaje Radio WNET. Dziennikarz Polsat News Marcin Fijołek przekazał, że w skład stowarzyszenia wejdzie 38 osób.
Jest to 37 parlamentarzystów PiS: Anna Baluch, Ryszard Bartosik, Waldemar Buda, Zbigniew Chmielowiec, Michał Cieślak, Janusz Cieszyński, Elżbieta Duda, Michał Dworczyk, Robert Gontarz, Marcin Gwóźdź, Marcin Horała, Paweł Jabłoński, Fryderyk Kapinos, Łukasz Kmita, Maria Koc, Wiesław Krajewski, Andrzej Kryj, Krzysztof Kubów, Anna Kwiecień, Krzysztof Lipiec, Grzegorz Lorek, Marzena Machałek, Grzegorz Macko, Mateusz Morawiecki, Piotr Müller, Monika Pawłowska, Grzegorz Puda, Paweł Rychlik, Łukasz Schreiber, Olga Semeniuk-Patkowska, Sławomir Skwarek, Mirosława Stachowiak-Różecka, Krzysztof Szczucki, Szymon Szynkowski vel Sęk, Agnieszka Ścigaj, Ryszard Terlecki, Ireneusz Zyska oraz niebędąca parlamentarzystką Izabela Antos (m.in. podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w latach 2021-2023 – red.).
Źródło: Polsat News/Radio WNET/x.com

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

Dodaj komentarz