Maciej Wąsik z poparciem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w wyborach do PE na Warmii, Mazurach i Podlasiu

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż (ZChR), Maciej Wąsik (PiS) w Gołdapi/NGO

Maciej Wąsik, były zastępca szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu wyborczego obejmującego województwa warmińsko-mazurskie oraz podlaskie. W sobotę polityk odwiedził Gołdap, Węgorzewo oraz Giżycko. Tuż po południu w Gołdapi Maciej Wąsik spotkał się z wiceprezesem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i radnym Rady Powiatu w Gołdapi Pawłem Czyżem. ZChR to ugrupowanie, na czele którego stoi eurodeputowany VI kadencji z tego okręgu wyborczego oraz doradca ds. międzynarodowych we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim dr Bogusław Rogalski. – Chciałbym powitać w Gołdapi Macieja Wąsika, kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – powiedział w czasie briefingu prasowego wiceprezes ZChR.

Paweł Czyż poinformował o poparciu przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin kandydatury byłego zastępcy szefa CBA.

Pan poseł „zachowuje się jak trzeba” – oświadczył wiceprezes Zjednoczenia nawiązując do ostatniego grypsu Danuty Siedzikówny „Inki”, który został wysłany przez bohaterkę z 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, która w latach 1945-46 z dokumentami na nazwisko Danuty Obuchowicz pracowała w nadleśnictwie Miłomłyn koło Olsztyna. – To prawda, celowo użyłem akurat tego sformułowania. Mój dziadek kpt. rez. Fabian Czyż „Marian” był żołnierzem 6. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej tropionym przez NKWD. W 2010 roku został osobiście odznaczony przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Poseł Wąsik był w latach 90-tych XX wieku działaczem Ligi Republikańskiej. Jestem przekonany, że mój nieżyjący dziadek, współzałożyciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i prezes tej kombatanckiej organizacji na Podbeskidziu w latach aktywności pana posła w Lidze Republikańskiej, gdyby nadal żył – sam udzielić mógłby takiego wsparcia Maciejowi Wąsikowi.”

– powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej w niedzielę wiceprezes ZChR Paweł Czyż.

GOŁDAP – ZChR popiera kandydaturę Macieja Wąsika

Zwolennicy Wąsika uciszyli grupeczkę oponentów

Maciej Wąsik w sobotę odbył w Gołdapi spotkanie z wyborcami. Na spotkaniu w Centrum Dydaktycznym przy ul. Partyzantów 31 brało udział kilkadziesiąt osób. Pod budynkiem trwała czteroosobowa pikieta działaczy lewicowych. Maciej Wąsik w czasie spotkania mówił w problemach, które toczą Unię Europejską oraz swoich dokonaniach związanych m.in. z budową zapory elektronicznej, która chroni m.in. powiat gołdapski przed zalewem nielegalnych migrantów z terenu rosyjskiej eksklawy z siedzibą w Królewcu. Kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego odpowiadał też na pytania zgromadzonych. Po spotkaniu, grupeczka przeciwników Wąsika próbowała w czasie opuszczania miejsca spotkania otwartego słownie atakować byłego wiceszefa CBA. Jednak tłum jego zwolenników zaczął skandować: „Raz sierpem raz młotem, czerwoną hołotę”. Zebrani apologeci PRL w ten sposób szybko zostali uciszeni. – To są symboliczne, historyczne hasła przypominające o tym, że o wolność trzeba walczyć nawet teraz – tłumaczył swego czasu w Polsacie sens tego hasła eurodeputowany Dominik Tarczyński z PiS.

Maciej Wąsik w sobotę odbył także podobne spotkania w Węgorzewie i Gyżycku, gdzie towarzyszył mu Artur Chojecki, poseł i były wojewoda warmińsko-mazurski.

GALERIA

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *