ZChR: „To ciekawa inicjatywa”. Prezes PiS zapowiedział „konferencję wszystkich patriotycznych sił”

Zastępca Naczelnego1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, prezes SP Zbigniew Ziobro, prezes PiS Jarosław Kaczyński/Twitter.com

„Jestem otwarty na dyskusję z liderami Zjednoczonej Prawicy o wspólnym udziale w wyborach samorządowych i do PE. Inicjatywa Pana Prezesa Kaczyńskiego zapowiadająca „konferencję sił patriotycznych” to krok w dobrym kierunku! Musimy uratować naszą suwerenność oraz bronić chrześcijańskiego świata wartości. Prawica nie może przegrać wyborów w roku 2024! Razem możemy więcej!”– ogłosił na portalu X (dawniej Twitter) prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

W styczniu przyszłego roku w Warszawie odbędzie się konferencja wszystkich patriotycznych sił – zapowiedział w sobotę prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Jak dodał, spotkanie będzie „początkiem wielkiej akcji w różnych dziedzinach”.

To ciekawa inicjatywa. Przypomnę, iż Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin nie wystawiło listy ogólnopolskiej w ostatnich wyborach do Sejmu RP, aby zminimalizować ryzyko przejęcia rządów przez Donalda Tuska, a w wyborach do Senatu RP nasi kandydaci uzyskali średnio 5,54% i do tego nie odbierali głosów kandydatom Zjednoczonej Prawicy do tej izby parlamentu. Kandydaci PiS do Senatu RP uzyskali poparcie średnio na poziomie równiej wynikowi ZP w wyborach sejmowych. To oznacza, że kandydaci ZChR w wyborach senackich zmobilizowali sporą grupę osób niezdecydowanych lub osób, które nie oddały głosu w wyborach w roku 2019. Przed nami wybory samorządowe i do Parlamentu Europejskiego. Czekamy zatem na konkrety dotyczące zapowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości.”

– powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

W sobotę Jarosław Kaczyński w dniu Święta Niepodległości przemawiał w krakowskiej hali klubu „Sokół”, gdzie mówił m.in. o hegemonii Niemiec w Unii Europejskiej, a także o przekazaniu w ramach Unii Europejskiej części kompetencji państw członkowskich m.in. w zakresie bezpieczeństwa czy polityki zagranicznej, a także odejście od zasady jednomyślności. Nawoływał też do podjęcia walki, aby przeciwstawić się planom, które są w Unii Europejskiej.”

– podaje wPolityce.pl.

Chcemy, by w styczniu odbyła się w Warszawie konferencja wszystkich sił patriotycznych, ale nawet takich, które są patriotyczne, ale w szerszym tego słowa znaczeniu – rozumieją, że to, co się stanie, będzie dla Polski szkodliwe pod każdym względem i to niezależnie, czy patrząc na interes narodu jako całości, czy na interes poszczególnych grup społecznych, czy na interes poszczególnych regionów, czy wreszcie na interes zwykłych Polaków, bo Polska w ciągu ostatnich wielu lat szła ciągle do przodu”

— powiedział prezes PiS.

Piotr Galicki

 

  1. Mirosław Dynak
    | ID: ee62eb60 | #1

    Tak…

Komentarze są zamknięte