Papież za krytykę Synodu odwołał amerykańskiego biskupa Josepha Stricklanda z funkcji ordynariusza diecezji Tyler

Zastępca Naczelnego1

Biskup Joseph Strickland/YouTube.com

Papież Franciszek odwołał amerykańskiego biskupa Josepha Stricklanda z funkcji ordynariusza diecezji Tyler. Powodem krytyka Synodu. „

Pod koniec października opublikowano dokument końcowy podsumowujący pierwszą sesję Synodu o synodalności. Obrady będą kontynuowane podczas drugiej i finalnej sesji w październiku 2024 r.

Amerykański biskup Joseph Strickland wielokrotnie przestrzegał przed negatywnymi konsekwencjami Synodu o synodalności. Niedawno ordynariusz diecezji Tyler napisał list apostolski do wiernych, w którym wskazywał na konieczność obrony wiary i doktryny Kościoła. „Wierzę, że papież Franciszek jest papieżem. Nadszedł jednak czas na to, bym powiedział, że odrzucam jego program podważania depozytu wiary. Idźcie za Jezusem” – pisał hierarcha w mediach społecznościowych.” – podaje DoRzeczy.pl.

Biskup Strickland został formalnie poproszony o rezygnację ze stanowiska przez papieża Franciszka. Amerykański hierarcha odrzucił tę prośbę. Jak twierdził, nie może zrezygnować z posługi, którą powierzył mu papież Benedykt XVI.”

– podaje portal.

Biskup często bronił katolickiej doktryny i tradycji. Jako jeden z nielicznych publicznie krytykował też głównego promotora tęczowej ideologii w Kościele o. Jamesa Martina.”

– czytamy na lamach DoRzeczy.pl.

Źródło: lifesitenews.com/DoRzeczy.pl

  1. Mirosław Dynak
    | ID: 46d278ec | #1

    Smutna wiadomość

Komentarze są zamknięte