Piotr Ikonowicz broni zakazu handlu w niedzielę

Zastępca Naczelnego

Piotr Ikonowicz w Studio Polska, screen VoD TVP.

W „100 konkretach” Koalicji Obywatelskiej zapisano przywrócenie niedzielnego handlu. Według Piotra Ikonowicza, byłby to „cios w kobiety”. „Przywrócenie handlowych niedziel to cios w kobiety. To krok wstecz. Macie wolne niedziele? Pracownice handlu też chcą je mieć. Ludzie! Niedzielne zakupy to fatalny zwyczaj. Idźcie na spacer, pogadajcie z dziećmi, przyjaciółmi. Idźcie do teatru albo coś może przeczytajcie!” – napisał na portalu X. 

Ikonowicz „w akcji”

W odpowiedzi na jeden z komentarzy, w którym internautka przekonuje, że niedziela to jedyny dzień, gdy ma czas zrobić zakupy, Ikonowicz odpowiedział: „Jeżeli porównamy kaprys kupowania w niedzielę, bo to wciąż kaprys. Jakoś nikomu się nic nie stało odkąd w niedziele sklepy są zamknięte, nie da się porównać z potrzebą wypoczynku w dniu, w którym małżonek, przyjaciele i dzieci mają wolne”.

W kolejnym wpisie działacz na rzecz praw lokatorów dodaje: „Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych społeczeństw w Europie, a jednak Polacy nie bardzo wiedzą, co robić z czasem wolnym. Oduczyli się wypoczywać. Choć jest jakaś nadzieja. Młodzi zaczynają przedkładać czas wolny nad ciągłym dorabianiem i zostawaniem po godzinach”.

– podaje DoRzeczy.pl

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte