Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: „Mentalność nieodrodnego syna funkcjonariusza ORMO”. Bartosz Arłukowicz ogłasza w TVN24: „Czarni ze szkół”!

Zastępca Naczelnego

Bartosz Arłukowicz (PO), dr Bogusław Rogalski (ZChR)/FB

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, eurodeputowany Bartosz Arłukowicz w niedzielnym programie „Kawa na ławę” w TVN24 przedstawił tezę programową partii Donalda Tuska: „czarni ze szkół”. Nową propozycję jednego z liderów Platformy Obywatelskiej zauważył obecny w tym programie poseł Krzysztof Bosak. Arłukowicz nieudolnie tłumaczył się, że chciał powiedzieć „Czarnek ze szkół”. Nikt rozsądny nie wierzy jednak w przejęzyczenie polityka partii Tuska.

Platforma jeszcze przed wyborami chciała opiłowywać katolików. Zaczynają się teraz konkrety. Ojciec tego polityka PO – Zygmunt Arłukowicz – był naczelnikiem Miasta i Gminy Darłowo i członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jak podają media, w archiwum szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej można znaleźć także inne informacje na temat Zygmunta Arłukowicza, urodzonego 7 marca 1945 roku syna Czesława. Pod sygnaturą Sz 352/24865, sporządzoną przez Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Szczecinie, widnieje jako funkcjonariusz Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. Zygmunt Arłukowicz służył w tej zbrodniczej paramilitarnej formacji między innymi w okresie stanu wojennego. Zatem, eurodeputowany PO ma mentalność syna funkcjonariusza ORMO. To za czasów aktywności politycznej swojego rodzica towarzysz Jerzy Urban głosił podobne pomysły. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uważa, że nauka religii powinna pozostać w murach szkolnych. Mało tego, religia lub etyka powinna stać się przedmiotem obowiązkowym.

– mówi nam prezes ZChR, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

To oczywista mowa nienawiści z ust polityka PO. Przypominam także, że poseł Nowej Lewicy IX kadencji Przemysław Koperski niedawno miał zastrzeżenia do określenia „murzyn” i z powodu jego używania przerwał wywiad dla wPolsce.pl. Wypada publicznie zapytać, czy Bartosz Arłukowicz miał na myśli „czarnych” jako rasę czy „czarnych” jako osoby duchowne. W tym drugim wypadku to retoryka z czasów stalinowskich, gdy religię wyrugowano ze szkół.

– mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Bartosz Arłukowicz to poseł na Sejm VI, VII, VIII i X kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego IX kadencji. W latach 2011–2015 minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz, w latach 2020–2021 i od 2021 wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte