Skandal w KL Ravensbrueck! Z wieńców zerwano biało-czerwone szarfy

Zastępca Naczelnego

Foto ilustracyjne za Twitter.com

W Niemczech doszło doszło do wielkiego skandalu podczas obchodów rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Ravensbrueck, którego dużą część ofiar stanowili Polacy. „Organizatorzy nie wpuścili grupy delegacji Związku Narodowych Sił Zbrojnych ze Szczecina. Dziennikarz TVP, Cezary Gmyz, informuje, że z wieńców od delegacji, które składał ostatecznie konsul RP, zostały zerwane szarfy.” – podaje niezalezna.pl.  – Przyjechaliśmy jako związek żołnierzy NSZ upamiętnić nasze więźniarki, które były tutaj torturowane, mamy wieniec biało-czerwony. Policja nas nie wpuszcza, bo nie, skandal to mało powiedziane – powiedział w rozmowie z Radiem Szczecin Grzegorz Kozak, przewodniczący związku.

Niemcy zdjęli szarfy w polskich barwach narodowych!

Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Ib Katznelson z Danii, jeden z nielicznych ocalałych. Rosyjska laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Irina Szczerbakowa, współzałożycielka zakazanej w Rosji organizacji praw człowieka Stowarzyszenie Memoriał, upamiętniła m.in. cywilne ofiary agresji Kremla na Ukrainie.

Okazuje się jednak, że niewpuszczenie delegacji z Polski to nie ostatni skandal związany z całą sytuacją. Ostatecznie, jak podaje na Twitterze Cezary Gmyz, wieniec od grupy Polaków złożył konsul RP w Berlinie, Marcin Król.

Nie minęło wiele czasu, a z wieńców zostały zerwane szarfy.”

– podaje portal.

Gmyz, powołując się na ambasadora RP w Niemczech, Dariusza Pawłosia, poinformował, że sprawa zostanie poruszona podczas wizyty w Berlinie wiceszefa polskiego MSZ, Arkadiusza Mularczyka.”

podsumowuje niezalezna.pl.

Oprac. Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte