ZChR ma nowego młodego i energicznego pełnomocnika w województwie lubuskim

Zastępca Naczelnego

Tomasz Kowalski (ZChR Lubuskie), prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/FB

– Przeprowadziliśmy ocenę swoich struktur i ich rozwoju. Doceniamy aktywność naszej młodzieżówki – Młodych Chadeków. Dlatego nowym pełnomocnikiem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w województwie lubuskim został właśnie 23-letni Tomasz Kowalski, który w ubiegłym roku w wyborach uzupełniających w tym województwie uzyskał 40% głosów. Tomasz Kowalski to energiczny młody człowiek, który niedawno odbył staż w Parlamencie Europejskim. jego aktywność została doceniona. W wielu gminach w całym kraju pojawiają się nowe struktury ZChR. W tej chwili jesteśmy już w trakcie przygotowań do wyborów parlamentarnych. Rozmawiamy z różnymi środowiskami politycznymi, środowiskami działaczy katolickich, społecznikami czy pokrzywdzonymi działalnością wymiaru sprawiedliwości. Idziemy do przodu – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Tomasz Kowalski, Zofia Noceti-Klepacka/Twitter.com

Nowy pełnomocnik ZChR w województwie lubuskim Tomasz Kowalski urodził się 9 grudnia 2000 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku – profil wojskowy. W maju 2022 roku odbył staż w Parlamencie Europejskim Jest współprzewodniczącym stowarzyszenia „Młodzi Chadecy”.

„W Zjednoczeniu działa wielu młodych działaczy. Odchodzimy w ZChR od modelu polityki, w którym problemy i pomysły młodego pokolenia Polaków są spychane na plan dalszy. W polskiej polityce jest potrzebna zmiana pokoleniowa. Pokolenie działaczy politycznych z przełomu lat dwutysięcznych odchodzi z czynnej polityki. Wzmacniamy zatem umiejętności młodzieży, bo to do nich będzie należała batalia o to, jak Polska będzie funkcjonowała w perspektywie roku 2030-35.” – powiedział nam rzecznik ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte