ZChR o deklaracjach Tuska w Katowicach: Groźny język separatystów z RAŚ. „Stara miłość nie rdzewieje”

Zastępca Naczelnego1

Monika Socha-Czyż z ZChR, Donald Tusk/Twitter.com

– Zamiast groźnych separatystycznych propozycji Tuska godzących w unitarność, tzn. jednolitość Polski, Śląsk potrzebuje powrotu do wydobycia węgla jako najtańszego źródła energii dla Polaków. Śląsk potrzebuje inwestycji w szerokie stosowanie zgazowania węgla. Dzisiejsza narracja Tuska wspiera agresywny rewizjonizm niemiecki realizowany od lat przez ziomkostwa niemieckie, a dzisiaj przez prorosyjską „Alternatywę dla Niemiec”. To pokłosie niedawnych wspólnych rządów w województwie śląskim PO i Ruchu Autonomii Śląska. „Stara miłość nie rdzewieje” – mówi nam sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, Monika Socha-Czyż. – Jedną z pierwszych decyzji po wygraniu wyborów będzie przeniesienie ministerstwa przemysłu na Śląsk – zapowiedział przewodniczący PO Donald Tusk w Katowicach w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu Platformy Obywatelskiej. – Donald Tusk jest zwolennikiem niemieckiej koncepcji Europy. Przenoszenie urzędów centralnych poza Warszawę wspiera rozluźnianie więzi i jest zgodne z koncepcją superpaństwa europejskiego jako luźnej współpracy regionów. ZChR za to optuje za Europą Ojczyzn. Dlatego zamiast podziałów należy wspierać łączenie. Dlatego można się zastanowić nad połączeniem województwa śląskiego z opolskim, co byłoby wzmocnieniem gospodarczym i ma historyczne uzasadnienie. Tusk zatem oferuje nowe rozbicie dzielnicowe. Rozumiemy, że Tusk zaproponuje przeniesienie ministerstwa rolnictwa na Podlasie. Polityka Tuska to emanacja powiedzenia: „dla każdego coś dobrego” – komentuje w rozmowie z NGO Monika Socha-Czyż. – Chcemy wydobywać polski węgiel, nie jest to w konflikcie z ideą transformacji energetycznej – powiedział w Katowicach Tusk. – W ustach Tuska to deklaracja taka, jak ośrodek kosmiczny na Podkarpaciu – ironizuje działaczka ZChR.

Dzisiaj słyszymy od rządu to samo, co wiele lat temu, czyli albo bardzo ogólne hasła, albo obietnice, których nie byli w stanie spełnić, a nawet rozpocząć. Jerzy Buzek, kiedy przyszedł moment, by załatwić coś dla Śląska, załatwił pieniądze i ochronę wielu kopalni z okolic Jastrzębia. I wpisanie tego węgla koksującego na listę surowców krytycznych

– powiedział Donald Tusk.

Ochronę górnikom z Jastrzębia zapewnił Tusk nasyłając na nich Policję w czasie protestów za jego rządów. Warto przypomnieć, że to nie Buzek załatwił jakieś środki dla Śląska, ale jego wicepremier Balcerowicz zlikwidował w latach 1997-2000 wiele kopalni rozdając odprawy. Wszystko skończyło się wzrostem bezrobocia”

– mówi nam Monika Socha-Czyż z ZChR.

Chcemy wydobywać polski węgiel. Nie jest to w konflikcie z ideą transformacji ekologicznej. A jednocześnie spełni się marzenie Ślązaków i Ślązaczek o transformacji klimatycznej i przemysłowej w regionie”

– przekonywał lider PO w Katowicach.

„Unijny Zielony Ład” będzie „wymuszany”!

Zielony Unijny Ład, jeśli zostanie wprowadzony w życie, będzie oznaczał likwidację wielu gałęzi gospodarki w takich państwach jak Polska. Gospodarki opartej przede wszystkim na energii pozyskiwanej z węgla. Bo powiedzmy na czym ma to polegać. Co sobie Unia założyła, a zwłaszcza kraje Europy Zachodniej, które znowu narzucają nam swoja narrację, ponieważ kraje Europy Zachodniej stoją albo na energii atomowej albo tak zwanej już odnawialnej. Natomiast nam, pozbawiając nas prawa do opierania się dalej na energii pozyskiwanej z naszego polskiego złota, czyli z węgla chcą nam ograniczyć konkurencyjność, znaczy o 55 procent ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, aż o 55 procent, a do 2050 roku Unia Europejska ma się stać gospodarka bezemisyjną. Ale cóż to oznacza? Jesteśmy zmuszani właśnie przez Unię Europejską do likwidowania polskich kopalń, czemu my bardzo mocno i ja osobiście się sprzeciwiamy. Ponieważ nie jest istotą to, że my zlikwidujemy polskie górnictwo, co się niestety rozpoczęło, bo ma być około 14 kopalń zlikwidowanych, to jest moim zdaniem sprawa skandaliczna, my musimy coś tutaj robić i przeciwdziałać temu, bo to jest wymuszane głównie przez Niemcy”

– powiedział 3 marca 2021 prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski na antenie TV Trwam.

ZOBACZ FRAGMENT WYWIADU W TV TRWAM Z PREZESEM ZChR

dr. Bogusławem Rogalskim z 3 marca 2021 roku

W 2050 roku Unia Europejska ma być gospodarką bezemisyjną, a to będzie oznaczało dla krajów, które jeszcze – jak Polska – gonią kraje zachodnioeuropejskie w rozwoju gospodarczym, likwidowanie bardzo wielu gałęzi przemysłu. Będzie to oznaczało potężny problem, zwłaszcza jeśli chodzi o produkcję energii elektrycznej, bo przecież my cały czas pozyskujemy ją z węgla. Nie możemy odejść od węgla przez najbliższe lata, ponieważ w innym wypadku ceny energii w Polsce będą rosły w sposób drastyczny. (…) Państwa Zachodnie w Unii Europejskiej mogą pozwolić sobie na szybkie przejście do gospodarki bezemisyjnej” 

– mówił w grudniu 2020 roku wywiadzie dla Radio Maryja prezes ZChR.

Zwłaszcza że – jak dodał dr Bogusław Rogalski – Niemcy zastosowały „bardzo sprytną sztuczkę”.

Zlikwidowały u siebie kopalnie węgla kamiennego, ale nadal go kupują. Nawet w swoich prognozach mają zakup węgla kamiennego ze źródeł zewnętrznych aż do 2038 roku. O tym mało się mówi. A my zobowiązaliśmy się – to wynika z dokumentu Spółki Restrukturyzacji Kopalń – do zamknięcia 14 naszych kopalń do 2023 roku, a aktywnych mamy 20. Czy my nie wychodzimy przed szereg dziwnych unijnych zobowiązań? Europejski Zielony Ład jest nałożeniem kagańca tylko i wyłącznie przez Unię Europejską na samą siebie” 

– podsumował rozmówca Radia Maryja.

Piotr Galicki

 

  1. Mirosław Dynak
    | ID: 8ba6369e | #1

    Brawo piękne podsumowanie…

Komentarze są zamknięte