LITWA: Waldemar Tomaszewski o wynikach wyborów samorzadowych: Uzyskaliśmy 5,5 proc. w skali kraju i I miejsce w okręgu wileńskim

Zastępca Naczelnego1

Europoseł Waldemar Tomaszewski w czasie nocy wyborczej/l24.lt

„Mamy bardzo szerokie poparcie wyborców” – powiedział Waldemar Tomaszewski oceniając przed północą pierwsze wyniki wyborów samorządowych, które odbyły się na Litwie 5 marca. – Chociaż dane są szacunkowe i nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku liczenia głosów, ale już teraz widzimy, że w skali kraju na Akcję Wyborczą Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin głosowało ponad 5,5 proc. mieszkańców – powiedział lider AWPL-ZChR w noc wyborczą.

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE WALDEMARA TOMASZEWSKIEGO

w noc wyborczą

W okręgu wileńskim, który zamieszkuje około 1 milion mieszkańców i generuje prawie połowę gospodarki naszego kraju, zdobywamy I miejsce. To  jest ogromny sukces i dziękuję za to dla wszystkich naszych wyborców”

– powiedział W. Tomaszewski.

Wybory przegrały partie konserwatywno-nacjonalistyczne i liberalne, które rządzą obecnie na Litwie. AWPL-ZChR wystawiła swoje listy kandydatów w 11 z 60 samorządów na Litwie. W skali kraju polska partia zdobyła 57 mandatów i uzyskała 65 tys. głosów, czyli 5,5 proc. poparcia. W porównaniu z wyborami samorządowymi z roku 2019 AWPL-ZChR uzyskała 6 tys. głosów więcej.

Oprac.: Piotr Galicki na podstawie informacji l24.lt, LRT,PAP, zw.lt

  1. Mirosław Dynak
    | ID: c27c3e29 | #1

    Gratulacje

Komentarze są zamknięte