Niemcy uzależniają zgodę na przekazanie czołgów Ukrainie od postawy USA. ZChR: Sytuacja jest inna, gdy same Niemcy prowadzą eksport

Zastępca Naczelnego

Rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż/Facebook.com

Niemcy nie wyślą swoich czołgów Leopard do Ukrainy, jeśli USA nie przekażą tam swoich maszyn – donosi amerykański dziennik „The Wall Street Journal” („WSJ”). Informacje gazety mieli potwierdzić wysocy rangą niemieccy urzędnicy. Niemcy haniebnie uzależniają zgodę na przekazanie czołgów produkcji niemieckiej Ukrainie (np. przez Polskę) od postawy USA. Sytuacja jest inna, gdy same Niemcy prowadzą eksport … – tak skomentował na Twitterze niemieckie stanowisko Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ilustrując je materiałem filmowym z niemieckimi czołgami wkraczającymi do Polski w roku 1939.

Kraje należące do NATO dysponują dwoma tysiącami takich czołgów, które uważane są za jedne z najlepszych na świecie – wynika z danych londyńskiego think tanku International Institute for Strategic Studies. „WSJ” podkreśla, że kilka rządów państw europejskich zadeklarowało, że chcą wysłać do Ukrainy swoje wyprodukowane w Niemczech czołgi.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte