Po interwencji ZChR wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał środki z MKiŚ. Ruszają spóźnione wypłaty dodatków do ogrzewania

Zastępca Naczelnego

Minister Anna Moskwa/Twitter.com

Jak nas informowało Biuro Prasowe ZChR, po wczorajszej interwencji Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał dzisiaj środki z Ministerstwa Klimatu i Środowiska na wypłaty zgodnie z ustawą z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła. Przypomnijmy, że w czwartek problem z wypłatą pomocy w województwie warmińsko-mazurskim ujawnił przewodniczący olsztyńskich struktur Zjednoczenia i rzecznik prasowy ZChR Paweł Czyż. – Cieszę się, że skutecznie zawalczyliśmy o pomoc dla tysięcy mieszkańców tego województwa. Liczymy, że przelewy dla oczekujących na tą ważną pomoc zostaną przez gminy wysłane do adresatów pomocy w najbliższy poniedziałek – mówi nam polityk ZChR.

CZYTAJ TAKŻE:

ZChR pyta o wypłatę dodatków do ogrzewania w województwie warmińsko-mazurskim

Informuję, że dziś  tj. 28.10.2022 Wojewoda Warmińsko-Mazurski  otrzymał środki z MKiŚ na wypłaty zgodnie z ustawą z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Również w dniu dzisiejszym ww.  środki zostały wysłane do JST [jednostek samorządu terytorialnego – przyp. NGO], wg zapotrzebowań (100%).”

– napisał rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzdek w korespondencji e-mailowej adresowanej do ZChR.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *