ZChR apeluje o wprowadzenie zarządu komisarycznego w Ustrzykach Dolnych

Zastępca Naczelnego1

Bartosz Romowicz, Włodzimierz Czarzasty /Twitter.com

Nakręca się afera z burmistrzem Ustrzyk Dolnych Bartoszem Romowiczem. Ten polityk związany z Polską 2050 Szymona Hołowni „zakazał” w swojej gminie używania podręcznika do Historii i Teraźniejszości autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Postawę lidera i działacza związanego z Polską 2050 skrytykował szef MEiN prof. Przemysław Czarnek i prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Mało tego, w piątek ZChR zaapelowało do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie w Ustrzykach Dolnych zarządu komisarycznego. – Nie może być tak, że burmistrz Romowicz otwarcie łamie konstytucyjny zakaz cenzury prewencyjnej i z tego tytułu nie ponosi żadnych konsekwencji. To nie III Rzesza i stan, w którym ktoś zmierza do palenia książek na stosach tylko dlatego, że mu się nie spodobały albo ma takie, a nie inne poglądy. Tutaj władze państwowe muszą szybko podjąć działania chyba, że zamierzamy czekać aż podobne i niekonstytucyjne zakazy wprowadzą prezydenci Warszawy, Poznania czy Gdańska. Za podpałkę mogą służyć gnioty Lenina czy Stalina promujące totalitaryzm komunistyczny, a nie zasłużonego polskiego historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego. To dla nas zupełnie jasne. – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Prezes Rady Ministrów, na podstawie art. 96 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym, może odwołać wójta, w przypadku gdy dopuszcza się on powtarzającego się naruszenia konstytucji lub ustaw. Osoba wyznaczona przez premiera przejmuje kompetencje organu, jakim jest wójt gminy (burmistrz, prezydent miasta). Sytuacja ta jest jednak nietypowa i rodzi konieczność przeprowadzenia ponownych wyborów wójta, burmistrza, prezydenta miasta. Wybory zarządza w drodze rozporządzenia prezes Rady Ministrów w ciągu 90 dni od wystąpienia przyczyny ich zarządzenia.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski krytykuje „niedouczonego polityka” Szymona Hołownię za atak na historyka prof. Wojciecha Roszkowskiego

ZChR pozytywnie o podręczniku do Historii i Teraźniejszości

Mówić o tym, o czym inni boją się pomyśleć

Hołownia – niedouczony polityk bez wykształcenia nazywa podręcznik prof. Roszkowskiego – najlepszego naukowca od historii najnowszej, gniotem. Wypowiedź Hołowni godna czynowników z PRLu, gdy byle cham krytykował patriotycznych przedwojennych profesorów”

– tak na krytykę znanego historyka zareagował na Twitterze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

To nauczyciel decyduje, w jaki sposób realizuje podstawę programową, przy pomocy, jakich narzędzi dydaktycznych. Burmistrz nie może zakazać używania jakiegoś podręcznika”

– powiedział w czwartek szef MEiN Przemysław Czarnek pytany o słowa burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza.

Minister edukacji i nauki uczestniczył w czwartek późnym wieczorem w spotkaniu zorganizowanym na Twitterze w „pokoju” #MuremZaPolskimMundurem. Twitter Spaces, czyli tzw. pokoje na Twitterze to opcja zdalnej, prowadzonej na żywo rozmowy.

Co do pana burmistrza Ustrzyk Dolnych, jest taki cytat w 'CK Dezerterzy’ jak gefrajter Kania mówi do von Nogay’a, że tak to już w życiu jest, że idiota daje znać o sobie pierwszy. Pan burmistrz może zakazać czytania tej książki swojej żonie, jeśli ją ma. Nie ma uprawnień do tego, by zakazywać czegokolwiek na płaszczyźnie edukacji, jest organem prowadzącym, a nie organem nadzoru pedagogicznego”

– powiedział minister.

Piotr Galicki

 

  1. Józef Bogucki
    | ID: 82ad9d63 | #1

    Rozumiem, że Doktor humanista z Pułtuska wypowiada się o płciowym cyklu komórkowym poczęcia widzianym z zewnątrz komórek płciowych w tak zwanej skali makro. Panie Doktorze Szanowni Państwo przy poczęciu miejsce poczęcia nie ma znaczenia a mianowicie siano, słoma, dom, stodoła, tapczan, łóżko, płytka Petriego, pipeta, nawet nie ma znaczenia przebicie ścianki jaja przez główkę plemnika nie zawsze męża, znaczenie ma połączenie dwu nici chromosomów płciowych X i Y lub X i X w jedną zygotę. Potem następują tylko podziały komórkowe aż do ukształtowania się całego ciała. Dwie pary chromosomów płciowych z 22 chromosomów człowieka biorą udział w akcie poczęcia. Palec Boży działa w samym akcie stwórczym człowieka w chwili połączenia chromosomu płciowego X i Y przy poczęciu chłopczyka i połączenie chromosomu płciowego X i X przy poczęciu dziewczynki u człowieka. I moim zdaniem w tym miejscu pojawia się duch człowieka. Z warunkiem że dwa chromosomy X pochodzące od kobiety nie połączą się w jedną zygotę. To tutaj jest cała istota cały cud stworzenia przez Boga połączenie dwu nici chromosomów płciowych i z ich dwojga powstaje jedno wyposażone w duszę i ciało. Moim zdaniem nastąpiło przejęzyczenie u Pana Pana Profesora Wojciecha Roszkowskiego, który także nie jest biologiem i użycie słowa z nauk rolniczych- hodowli przez historyka. Może używać tego słowa ale nie w tym kontekście. Człowiekowi oprócz daru życia potrzebne jest także wychowanie. Wychowanie to cecha nabyta jeśli będziemy dbali o wychowanie przykładali do wychowania należytą uwagę nikt nam nie zarzuci pojęcia hodowania czyli pojęcia często używanego w naukach rolniczych. Natomiast akty miłości rodziców do dziecka to odrębny temat to już psychologia, pojawiają się od chwili jego poczęcia i z większym lub mniejszym nasileniem występują do chwili śmierci. Gdyby wszyscy piszący przede mną oprócz aktu stwórczego korzystali z wychowania wyniesionego z domu rodzinnego, szkoły, kościoła i odrobinę
    uważali na lekcji biologii nie byłoby tego zamętu na temat poczęcia.

Komentarze są zamknięte