Dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: Unia Europejska nie ma moralnego prawa do pouczania Polski na temat praworządności. Wynika to z tego, w jaki sposób Unia Europejska i jej instytucje prowadzą swoją politykę, ale wynika to także z naszej historii

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/l24.lt

Debata w Parlamencie Europejskim nt. praworządności w Polsce w 231. rocznicę uchwalenia konstytucji w naszym kraju odbyła się na wniosek polskich eurodeputowanych z opozycji. Jeśli mówimy o Konstytucji 3 Maja, to nasuwa się automatycznie skojarzenie z Targowicą. Jeśli występuje się przeciwko własnej ojczyźnie, rozpętuje debatę przeciwko Polsce, to tylko mianem Targowicy można ich określić. Na szczęście, podczas debaty byli obecni także obrońcy naszego państwa – powiedział dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

3 maja 2022 roku w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat praworządności w Polsce. Tego dnia w naszej ojczyźnie trwały uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja. [czytaj więcej]

Unia Europejska nie ma moralnego prawa do pouczania Polski na temat praworządności. Wynika to z tego, w jaki sposób Unia Europejska i jej instytucje prowadzą swoją politykę, ale wynika to także z naszej historii. To my staliśmy się w Europie pierwszym państwem, które nauczyło Europejczyków demokracji. Debata w Parlamencie Europejskim na temat praworządności w Polsce odbyła się 3 maja w 231. rocznicę uchwalenia konstytucji w naszym kraju. (…) 3 maja dostaliśmy od Unii Europejskiej „prezent” w postaci debaty, niesłusznie krytykującej Polskę za rzekome łamanie praworządności w kwestii reformy wymiary sądownictwa” 

– akcentował prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę na hipokryzję działań instytucji Unii Europejskiej.

Europa zdaje się nie pamiętać o wszystkich złych rzeczach, których dokonywała przeciwko Polsce i Polakom, ale także (mówię o instytucjach Unii Europejskiej) doznaje swoistej amnezji. Nie pamięta, co dzieje się obecnie z Unią Europejską, w jaki sposób jest zarządzana. Przypomnę, że wszystkie komisje Unii Europejskiej kończyły swoje urzędowania w aferach korupcyjnych. (…) Podobnie jest także i dziś” 

– mówił ekspert ds. międzynarodowych.

Dr Bogusław Rogalski dodał, że debata w Parlamencie Europejskim odbyła się na wniosek eurodeputowanych z opozycji.

Debata w Parlamencie Europejskim nt. praworządności w Polsce w 231. rocznicę uchwalenia konstytucji w naszym kraju odbyła się na wniosek polskich eurodeputowanych z opozycji. Jeśli mówimy o Konstytucji 3 Maja, to nasuwa się automatycznie skojarzenie z Targowicą. Jeśli występuje się przeciwko własnej ojczyźnie, rozpętuje debatę przeciwko Polsce, to tylko mianem Targowicy można ich określić. Na szczęście, podczas debaty byli obecni także obrońcy naszego państwa” 

– wskazał gość Radia Maryja.

Podczas debaty obecny był Waldemar Tomaszewski, poseł do Parlamentu Europejskiego i lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, który ocenił, że „unijnym politykom przydałaby się dziś lekcja z demokracji”.

W pełni zgadzam się z Waldemarem Tomaszewskim, że unijnym politykom przydałaby się dziś lekcja z demokracji. Przydałaby się także lekcja z historii, aby przypomnieć im, że Polska ma suwerenne prawo do reformowania swojego wymiaru sprawiedliwości” 

– akcentował dr Bogusław Rogalski.

3 maja Didier Reynders, komisarz Unii Europejskiej ds. sprawiedliwości i konsumentów, poinformował, że suma kar nałożonych na Polskę za niezastosowanie się do nakazu zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wynosi już ponad 160 mln euro.

To Polska jest tym krajem, który najbardziej zaangażował się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, co kosztuje nasz budżet państwa miliardy złotych, natomiast Unia Europejska nie chce w ogóle wyjść z pomocą finansową naprzeciw oczekiwaniom Polski i podobnych państw, które udzielają pomocy Ukraińcom. Unia Europejska twierdzi, że jest za wcześnie na pomoc finansową albo pojawiają się opinie unijnych polityków, że Wspólnoty nie stać na utworzenie kolejnego budżetu dla Polski na pomoc dla uchodźców z Ukrainy”

– podkreślił gość Radia Maryja.

Dr Bogusław Rogalski zwrócił uwagę, że tego typu działania są podyktowane interesami politycznymi. [czytaj więcej]

Działania podejmowane w Unii Europejskiej są działaniami politycznymi wymierzonymi w Polskę. Do tego cynicznie wykorzystywana jest także wojna na Ukrainie. Dzieje się tak, aby Polska, jak najbardziej straciła w obliczu bardzo trudnej sytuacji geopolitycznej, aby Polska została upokorzona, żeby uległa na budowę superpaństwa europejskiego” 

– ocenił dr Bogusław Rogalski.

Całą rozmowę z dr. Bogusławem Rogalskim można odsłuchać [tutaj].

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze są zamknięte