Prezes ZChR w Radio Maryja: Cały unijny projekt, tak jak dzisiejsza wojna na Ukrainie jest przez Niemcy wykorzystywana do wzmocnienia swojej hegemonii w Unii Europejskiej

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Bundestagu/FB

Niemcy wykorzystują unijne instytucje do gospodarczego i politycznego podporządkowania sobie Polski. Spór idzie nie tyle o pieniądze – one są narzędziem nacisku – ale o przyszły kształt Unii Europejskiej. Musimy sobie to uświadomić aby wiedzieć, dlaczego postępuje w taki sposób Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej i dlaczego tak zachowuje się Berlin – podkreślił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Za wschodnią granicą Polski toczą się działania wojenne. Wzrasta agresja Rosji na Ukrainie, a tymczasem Komisja Europejska zwodzi Polskę.

To Niemcy wykorzystują unijne instytucje do gospodarczego i politycznego podporządkowania sobie Polski. Spór idzie nie tyle o pieniądze – one są narzędziem nacisku – ale o przyszły kształt Unii Europejskiej. Musimy sobie to uświadomić aby wiedzieć, dlaczego postępuje w taki sposób Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej i dlaczego tak zachowuje się Berlin, który przecież od tej kadencji Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej ma pełnię władzy nad wszystkimi instytucjami unijnymi, a gwarantem tej władzy jest niemiecka polityk Ursula von der Leyen, szefowa KE”

– zauważył dr Bogusław Rogalski.

Niemieckie zwodzenie i gra instytucjami unijnymi wobec Polski ma jeden cel – zaznaczył ekspert ds. międzynarodowych.

Ursula von der Leyen ma za zadanie podporządkować, zwasalizować Polskę, a przede wszystkim zmiękczyć podejście polskiego rządu do kwestii związanych z nowym kształtem Unii Europejskiej, który – pomimo wojny i trudnej sytuacji na Ukrainie – rozgrywa się za kulisami instytucji unijnych” 

– dodał.

Polska jest zwolennikiem Europy Ojczyzn – przypomniał dr Bogusław Rogalski.

Europy opartej na suwerennym bycie Unii Europejskiej, na suwerennym bycie państw składających się na Unię Europejską i na współpracy gospodarczej, a nie politycznej i to stoi w kontrze do tego, co sobie wymyślili dzisiejsi eurokraci, biurokraci, co wymyślił sobie Berlin, zapowiadając ustami swojego kanclerza, że będzie dążył do budowania jednego superpaństwa unijnego” 

– wskazał.

Jak zaznaczył ekspert ds. międzynarodowych, „unijne środki dla Polski są celowo zatrzymywane po to, aby Polska odczuła gospodarcze skutki pomocy niesionej Ukraińcom”.

UE zachowuje się w sposób skandaliczny, zresztą nie po raz pierwszy, bo KE i TSUE będą robiły wszystko, i miejmy tego świadomość, aby wręcz zniszczyć gospodarczo Polskę, po to, żebyśmy się wycofali ze sporu o przyszłość UE. Dzisiaj w cyniczny sposób wykorzystywana jest także do tego wojna na Ukrainie” 

– dodał.

Jak podkreślił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, państwa Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemcy „prowadzą taką politykę, która jest korzystna dla państwa niemieckiego i która służy powrotowi Niemiec do wielkiej polityki światowej”.

Cały unijny projekt, tak jak dzisiejsza wojna na Ukrainie jest przez Niemcy wykorzystywana do wzmocnienia swojej hegemonii w Unii Europejskiej, bo  z niemieckiego punktu widzenia, im dłużej będzie trwał ten konflikt, tym niestety lepiej będzie dla Niemiec. W przyszłości Ukraina będzie bardzo mocno zrujnowanym krajem, a wówczas będą potrzebne nowe kontrakty, odbudowa (…) Jak będzie chodziło o transfer poważnych, wielkich pieniędzy, gdy będzie chodziło o odbudowę Ukrainy po wojnie, o wielkie przetargi na setki miliardów euro, wówczas Niemcy będą stały w czołówce tych państw, które będą domagały się dla siebie sowitych korzyści”

– zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z dr. Bogusławem Rogalskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [TUTAJ].

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze są zamknięte