W rosyjskiej TV już się nie kryją. Ekspert zachwalał ludobójstwo w Ukrainie

Zastępca Naczelnego

Foto za Teleshow/Twitter.com

Propaganda rosyjska nie mówiła o wojnie, tylko o „operacji wojskowej”. W publicznych mediach nie było też mowy o mordowaniu cywilów, lecz o „wyzwalaniu ich spod ucisku nazistowskiego rządu”. Obecnie rosyjska narracja bardzo się zmieniła i największe stacje telewizyjne mówią Rosjanom wprost, że nazywanie kogoś Ukraińcem to obelga i trzeba doszczętnie zniszczyć wszystko, co ukraińskie.

W ostatnich tygodniach rosyjska propaganda stosowała różne kuriozalne zabiegi, by przekonać Rosjan o słuszności inwazji na Ukrainę. Oczywiście nie było mowy o mordowaniu całych rodzin, bezbronnych kobiet i dzieci. A jeżeli poruszano temat poległych, to Rosjanie dowiadywali się o rzekomych nazistach, których dla dobra sąsiadów pod rządami Kijowa zabijają dzielni żołnierze Putina.

Dziś sprawa wygląda zupełnie inaczej, o czym świadczą debaty ekspertów na kanale Rossija 1. To publiczna stacja telewizyjna Federacji Rosyjskiej, jedna z największych w kraju, która dociera ze swoim przekazem do ponad 117 mln widzów. Po mediach społecznościowych krąży fragment programu nadawanego na Rossija 1, w którym jeden z gości nie tylko pochwala ludobójstwo dokonywane w Ukrainie, ale wręcz „racjonalizuje”.

Wstrząsająca wypowiedź zaczęła się od przypomnienia słów Victorii Nuland, amerykańskiej podsekretarz stanu do spraw politycznych.

Ona twierdzi, że Władimir Putin dokonuje ludobójstwa. Że ewidentnie jego celem jest wymazanie idei bycia Ukraińcem” 

– mówił gość rosyjskiego kanału.

Zgadzam się z nią. Vika, jesteś geniuszem. Ta idea powinna być wymazana od początku do końca. Ona zatruwa życia Słowian od 100 lat. Zatruwa życia Rosjan. Mówi się nam: teraz będziecie – nawet sama nazwa jest obelgą – mówi się Rosjanom, że nagle mają być Ukraińcami”

– ciągnął swoją wypowiedź.

Po tej tyradzie inny z gości zapytał, czy „nie uważamy Ukrainy za państwo?”.

Ja mówię o ukraińskości. Idei bycia Ukraińcem. O tym pomyśle, że niektórym Rosjanom mówi się, że mają nienawidzić Rosjan i walczyć z nimi. Ta idea powinna być całkowicie zlikwidowana”

– tłumaczył propagandzista Putina.

Mężczyzna podkreślił, że ta „praca” będzie trwała przez długi czas, ale trzeba ją wykonać, edukując kolejne pokolenia. A przede wszystkim wymazując z pamięci wszystko, co ukraińskie. Poczynając od całkowitego pokonania Ukraińców w obecnym konflikcie.

Źródło: TeleShow/Wirtualna Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.