Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski apeluje o wsparcie zbiórki Polskiego Radio Lwów dla Polaków pozostałych we Lwowie i na Ukrainie!

Zastępca Naczelnego1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter.com

Polskie Radio Lwów ogłosiło zbiórkę „na rzecz Polaków i naszych sąsiadów pozostałych we Lwowie i na Ukrainie”. To istotna inicjatywa wobec sytuacji, która została wywołana atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. – Pamiętajmy zawsze o naszych rodakach, którzy mieszkają na terenie byłych województw II RP: lwowskiego, stanisławowskiego, wołyńskiego i tarnopolskiego. Niemniej, szczególnie dzisiaj powinniśmy pamiętać o Polakach żyjących na Ukrainie, którzy każdego dnia są narażeni na utratę zdrowia i życia jako ofiary wojny wywołanej przez Władimira Putina. Warto pamiętać, że przedstawiciele mniejszości polskiej na Ukrainie już walczą z wojskami rosyjskimi w ramach Sił Zbrojnych Ukrainy. Będą zatem najpewniej ofiary wśród polskiej społeczności, a rodziny Polaków walczących na froncie już dzisiaj potrzebują rozmaitego wsparcia. Zachęcam zatem do wsparcia zbiórki Polskiego Radio Lwów – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Polskie Radio Lwów ogłasza zbiórkę na rzecz Polaków i naszych sąsiadów pozostałych we Lwowie i na Ukrainie. Wyjeżdżają z miasta daleko nie wszyscy.

Zostają na stanowisku dziennikarze, którzy zmienili się w korespondentów wojennych, starsze osoby, rodziny i dzieci. Stanem na daną chwilę, pomagamy wszyscy sobie wzajemnie: szkoły we Lwowie przekształcono w miejsca noclegu, miejscowi zabezpieczyli je kocami, kołdrami i poduszkami. Tam są lokowani uchodźcy z zagrożonych terenów Ukrainy i przede wszystkim dzieci z sierocińców.

W danej chwili wszyscy miejscowi hojnie dzielą się posiadanym jedzeniem. Lecz zdajemy sobie sprawę, że za tydzień – dwa, mogą wyniknąć jego braki, jak i braki finansowe na jego zakup.

Polskie towarzystwa we Lwowie współdziałają między sobą i ze wszystkimi ludźmi, potrzebującymi pomocy. Wśród wolontariuszy znajdują się ludzie od 12-tego, przekraczając 70-ty rok życia.

Środki pieniężne na zabezpieczenie ludzi we Lwowie i na Ukrainie jedzeniem oraz środkami czystości można przekazać za pośrednictwem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział Stołeczny (Warszawa).

IBAN PL 97 1940 1076 3135 8930 0000 0000

Krakowskie Przedmieście 64/4

00-322 Warszawa

tel. kom: +48 604 818 900

e-mail: lwó[email protected]

z dopiskiem „dla Lwowa”, „dla Ukrainy” czy „razem z Ukrainą”

Liczy się każda złotówka. Wspierajmy ludzi, którzy pomagają innym, a dzięki naszej pomocy dobro i hojność się pomnożą!” 

– czytamy w opisie inicjatywy na stronie Polskiego Radio Lwów.

Piotr Galicki

  1. Anonim
    | ID: 34765d98 | #1

    Wszyscy pomagający to Ludzie wspaniali! Wszyscy będą o Nich pamiętali , i o błogosławieństwo Boże dla nich prosili , bo potrzebujących bez wsparcia nie pozostawili,!

Komentarze są zamknięte