W Madrycie rozpoczyna się szczyt liderów partii patriotycznych i chrześcijańskich z udziałem m.in. PiS oraz AWPL-ZChR

Zastępca Naczelnego

Poprzednie spotkanie w Warszawie /foto za Twitter PiS

Przyszłość Europy będzie tematem kolejnego już spotkania, po grudniowym w Warszawie, liderów europejskich partii patriotycznych, wolnościowych, chrześcijańskich i centroprawicowych. Gospodarzem drugiej tury rozmów jest Santiago Abascal, przewodniczący hiszpańskiej partii Vox. Na jego zaproszenie do Madrytu przyjechało kilkunastu liderów partii z całej Europy, którzy opowiadają się za Europą Ojczyzn opartą na wartościach chrześcijańskich.

 

W dwudniowym spotkaniu, w dniach 28 – 29 stycznia, weźmie udział m.in. premier Węgier Viktor Orban, premier Polski Mateusz Morawiecki, przewodnicząca francuskiego Frontu Narodowego/Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen, lider hiszpańskiej partii Vox Santiago Abascal, Vincenzo Sofo, lider włoskiej partii Fratelli d’Italia, prezes Związku Polaków na Litwie i Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, poseł do Parlamentu Europejskiego Waldemar Tomaszewski, któremu towarzyszą asystent akredytowany Rajmund Zacharewicz oraz doradca Grupy EKR ds. międzynarodowych w Parlamencie Europejskim dr Bogusław Rogalski.

Na szczycie w Madrycie poruszone będą tematy, których celem jest ochrona Europy oraz obywateli krajów członkowskich przed aktualnymi zagrożeniami. Wśród nich wymieniana jest obrona europejskiego przemysłu dającego miejsca pracy, obrona suwerenności energetycznej krajów członkowskich Unii, wsparcie dla przyrostu naturalnego i dzietności by zapobiec depopulacji Europy oraz ochrona europejskich granic przed zjawiskiem nielegalnej imigracji.

Od samego początku współpracy europejskich partii patriotycznych i chrześcijańskich, czyli od podpisania w lipcu ubiegłego roku Deklaracji „Przyszłość Europy”, aktywny i skuteczny udział bierze Akcja Wyborcza Polaków na Litwie – Związek Chrześcijańskich Rodzin. Podczas poprzedniego szczytu w Warszawie, lider AWPL – ZChR Waldemar Tomaszewski zgłosił do deklaracji końcowej propozycję, by uzupełnić tekst o zapis odnoszący się do potrzeby przeciwdziałania dążeniom Komisji Europejskiej do usunięcia z dyskursu publicznego nazwy „Boże Narodzenie”. Propozycja W. Tomaszewskiego została przez liderów partii zaakceptowana, deklaracja zaś odpowiednio uzupełniona. Dzięki temu inicjatywa zakończyła się sukcesem, ponieważ KE wycofała się z dyskryminujących chrześcijan, niedorzecznych działań.

AWPL – ZChR broni wartości na forum europejskim, ale też aktywnie działa na Litwie i wspiera potrzeby zwykłych ludzi, zawsze stawiając na pierwszym miejscu każdego człowieka i jego dobro. Przykładem na to jest dzisiejsza decyzja rządzonego przez AWPL – ZChR samorządu rejonu wileńskiego, który ze swojego budżetu postanowił wesprzeć mieszkańców, dopłacając im 53% za rachunki za ogrzewanie, co stanowi w sumie aż 2 miliony euro wsparcia. Ponadto posłowie z ramienia AWPL – ZChR już w grudniu przedstawili w Sejmie rezolucję w sprawie kompleksowego planu zmniejszania obciążeń dla mieszkańców w związku ze wzrostem cen towarów i usług oraz wezwali rząd do działań chroniących mieszkańców.

Przypominamy, że w lipcu ubiegłego roku przedstawiciele 16 partii patriotycznych, chrześcijańskich i centro-prawicowych z 15 państw unijnych podpisali deklarację o współpracy, zaś podczas grudniowego szczytu w Warszawie spotkali się po raz pierwszy na żywo. Szczyt madrycki zakończy się w sobotę wydaniem wspólnego oświadczenia, podpisanego przez liderów partii.

Źródło: www.l24.lt

Komentarze są zamknięte