Dr Bogusław Rogalski: Dyskusja w Kongresie USA o Polsce jest efektem goebbelsowskiej propagandy totalnej opozycji, która donosi na nasz kraj za granicą

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski (w centrum), Gietrzwałd 2021/Dariusz Całka

Dyskusja w Kongresie USA o Polsce jest efektem goebbelsowskiej propagandy totalnej opozycji, która donosi na nasz kraj za granicą. Czarny PR, który jest rozpościerany od początku rządów Zjednoczonej Prawicy, dotarł teraz do amerykańskiego Kongresu (…). Najpierw stało się to w Unii Europejskiej, a teraz dzieje się to w Stanach Zjednoczonych. Pamiętajmy, że atak na Polskę, który jest bardzo mocno skoordynowany przy aktywnym współudziale polskiej opozycji, jest kierowany przez neomarksistów i liberałów pochodzących nie tylko z Europy, ale także tych, którzy hołdują globalizmowi i chcieliby obalić światopogląd chrześcijański oraz wartości, aby Europa i świat łatwiej mogłyby się zglobalizować – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Komisja Helsińska zorganizowała wczoraj w Kongresie Stanów Zjednoczonych wysłuchanie na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech. Do sprawy odniósł się dr Bogusław Rogalski.

Dyskusja w Kongresie USA o Polsce jest efektem goebbelsowskiej propagandy totalnej opozycji, która donosi na Polskę za granicą. Czarny PR, który jest rozpościerany od początku rządów Zjednoczonej Prawicy, dotarł teraz do amerykańskiego Kongresu. Trzeba powiedzieć, że czarna wizja rzekomo łamanych praw człowieka w Polsce, rzekomych prześladowań i łamania zasad demokratycznych, iż ta wizja niestety została kupiona. Zasada „Ulica i zagranica”, której hołduje totalna opozycja, wywołuje bardzo szkodliwe skutki dla Polski na arenie międzynarodowej”

– wskazał ekspert ds. międzynarodowych.

– Najpierw stało się to w Unii Europejskiej, a teraz dzieje się to w Stanach Zjednoczonych. Pamiętajmy, że atak na Polskę, który jest bardzo mocno skoordynowany przy aktywnym współudziale polskiej opozycji, jest kierowany przez neomarksistów i liberałów pochodzących nie tylko z Europy, ale także tych, którzy hołdują globalizmowi i chcieliby obalić światopogląd chrześcijański oraz wartości, aby Europa i świat łatwiej mogłyby się zglobalizować. W UE nikt nie ukrywa, że chodzi o budowanie nowego superpaństwa unijnego pod hegemonią niemiecką”

– dodał.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że choć debata odbyła się na terenie Kongresu USA, to nie była to debata ani Izby Reprezentantów, ani Senatu. Było to jedynie wysłuchanie Komisji Helsińskiej.

Jednym ze sprawozdawców była Heather A. Conley, która od 2 dni pełni funkcję szefa amerykańsko-niemieckiego think tanku GMF powstałego w 1972 roku jako „niemiecki hołd za Plan Marshalla”.

– Zwłaszcza w Polsce efekt medialny został już osiągnięty, bo pokazuje się, jakoby USA w podobny sposób jak UE chciały nakładać na Polskę sankcje gospodarcze. Otóż o sankcjach gospodarczych i ewentualnej dyslokacji wojsk USA w Europie, a zwłaszcza w Polsce, mówiła ekspert, która pojawiła się na Komisji. To pani Heather A. Conley, która jest prezesem think tanku German Marshall Fund. Ona nie ukrywa swoich proniemieckich i lewicowych sympatii, a zatem jest to skoordynowany atak na Polskę, ale tym razem wykorzystywane są do niego lewicowe środowiska w USA. Wymowne jest to, iż nie jest to stanowisko ani USA, ani Kongresu USA”

– oznajmił dr Bogusław Rogalski.

W posiedzeniu wzięło udział jedynie 3 członków Kongresu i wszyscy byli Demokratami. Nie było tam żadnych Republikanów (…). Dzień wcześniej najwyższy rangą republikański przedstawiciel w Kongresie, Roger Wicker, wydał oświadczenie i podziękował Polsce oraz Węgrom za udział w misjach stabilizacyjnych NATO w Afganistanie. Republikanie nie podzielają zatem opinii wygłaszanych przez Demokratów”

– zaakcentował gość „Aktualności dnia”.

Polityczny poklask próbuje zyskać Konferencja Ambasadorów RP, która sugeruje, że „sytuacja na granicy z Białorusią staje się dla Polski haniebna: zaczyna spełniać znamiona zbrodni przeciwko ludzkości”.

To występowanie przeciwko interesom własnego państwa. To rodzaj współczesnej targowicy, która jest uprawiana przez byłych ambasadorów RP z lewicy i PO. Polska opozycja, donosząc na nasz kraj, także działa na szkodę Rzeczypospolitej”

 mówił prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze są zamknięte