Donald Tusk wzywa ludzi na ulicę po wyroku TK! Prezes ZChR: „Pana partia niedawno odmieniała Konstytucja przez wszystkie przypadki, a dzisiaj uważacie, że mamy zgadzać się na jej łamanie. Trochę konsekwencji!”

Zastępca Naczelnego1

Karykatura Donalda Tuska / DonkeyHotey, Flickr.com

Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać – napisał w czwartek na Twitterze lider PO Donald Tusk. Pan powinien skorzystać z okazji i milczeć. Doskonale wiadomo, że orzeczenia TK są wiążące i ostateczne. Pana partia niedawno odmieniała Konstytucja przez wszystkie przypadki, a dzisiaj uważacie, że mamy zgadzać się na jej łamanie. Trochę konsekwencji! – skomentował na swoim profilu na Twitterze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapomina, że Polska leży w Europie i należy od tysiąca lat do cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Tylko wezwania Leopardów z Bundeswehry brakuje … Podobieństwo do obalania Konstytucji 3 Maja przypadkowe?”

– tak skomentował wezwanie Tuska na swoim profilu na Twitterze Adam Słomka, przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, były członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego i poseł na Sejm RP I,II,III kadencji.

Rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin Paweł Czyż na tym samym portalu społecznościowym zapytał czy wiec Donalda Tuska został zgłoszony zgodnie z ustawą o zgromadzeniach? Jeśli nie, to czy zostanie rozwiązany, a sam lider Platformy Obywatelskiej pociągnięty do odpowiedzialności za zorganizowanie nielegalnego zbiegowiska?”.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

W czwartek TK uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa ws. powołania sędziów.”

– czytamy na portalu wPolityce.pl.

Źródło: PAP/Twitter/wPolityce.pl/NGOPOLE.PL

  1. Anonim
    | ID: 203c77bb | #1

    TEN ZDRAJCA JUŻ DOWNO WINIEN BYĆ ZA KRATKAMI I BY NIE NAWOŁYWAŁ DO ROZRUBY . ALE TO WINA RZĄDU , ŻE JESZCZE CHODZI NA WOLNOŚCI I NAWOŁUJE DO ROZRÓBY . MY POLACY MAMY JUZ DOŚĆ TEGO KŁAMSTWA , OSZUSTWA I SIANIA NIENAWIŚCI , RZADZIE ZRÓB PORZĄDEK Z TYM ZDRAJCA ….

Komentarze są zamknięte