To nie koniec batalii o deklaracje wspierajace rodziny w sejmikach! ZChR złoży we wszystkich sejmikach deklarację „o chrześcijańskich korzeniach Europy”

Zastępca Naczelnego

Zebranie władz ZChR, po prawej prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

„ZChR zgłosi w ramach ustawy o petycjach w październiku we wszystkich 16 sejmikach projekt uchwał intencjonalnych „o chrześcijańskich korzeniach Europy”. Dokument będzie zawierał odwołanie do Karty Rodzin i opinii Prezydenta Andrzeja Dudy o istnieniu ideologii LGBT.” – podał wczoraj na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. To reakcja chadeków na masowe wycofywanie się przez sejmiki wojewódzkie z deklaracji wspierających tradycyjne rodziny.

Sejmiki uległy szantażowi Unii Europejskiej i zaprzedały swoją duszę brukselskim neomarksistom. Wstyd i hańba! W tym kontekście wszystkim politykom polecam słowa Jana Pawła II z 13 czerwca 2003 roku na temat Karty Praw Rodziny: „Chciałbym z tego miejsca ponowić wezwanie skierowane do przywódców narodów oraz twórców prawa, aby sumiennie wypełniali swe zadania obrony rodziny oraz promowali kulturę życia. W tym roku przypada dwudziesta rocznica opublikowania przez Stolicę Apostolską Karty Praw Rodziny. Zawiera ona «podstawowe prawa właściwe owej naturalnej i powszechnej społeczności, jaką jest rodzina». Są to prawa «dyktowane przez ludzkie sumienie jako wartości wspólne całemu rodzajowi ludzkiemu», prawa które «wypływają ostatecznie z tego prawa, które zostało wpisane przez Stwórcę w serce każdego człowieka». Mam nadzieję, że ten ważny dokument będzie nadal cenną pomocą i punktem odniesienia dla osób, które z różnych racji pełnią zadania i funkcje społeczne i polityczne.”

– powiedział w rozmowie z NGO prezes ZChR dr Bogusław Rogalski.

rzecznik ZChR Paweł Czyż

Mówimy sprawdzam. Ustawa o petycjach daje nam możliwość wniesienia deklaracji intencjonalnych we wszystkich sejmikach. Nie jesteśmy miękiszonami i za brukselskie srebrniki nie będziemy wprowadzali poprawności politycznej tam, gdzie są potrzebne twarde deklaracje.  Co istotne warto zauważyć, że zdecydowane stanowisko w sprawie ochrony rodziny przedstawił wczoraj ojciec prezydenta RP dra Andrzeja Dudy i przewodniczący małopolskiego sejmiku prof. Jan T. Duda. Podobnie zachował się wieloletni poseł, senator i eurodeputowany, a dzisiaj małopolski radny Bogdan Pęk, ojciec wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka. Oczekujemy zatem, że radni o poglądach zgodnych z nauką świętego Jana Pawła II, patrona Rodziny i wspierający reelekcję dra Andrzeja Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich, w których przedstawił on deklarację Karta Rodzin oraz przekonywał o istnieniu ideologii LGBT, będą popierać naszą petycję”

– mówi nam rzecznik prasowy ZChR.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte