Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Anulowanie uchwał wspierających rodziny to postawa Judasza. Za unijne srebrniki sejmiki sprzedały wartości chrześcijańskie

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/TT

Anulowanie uchwał wspierających rodziny to postawa Judasza. Za unijne srebrniki sejmiki sprzedały wartości chrześcijańskie. Rządzący wywieszają białą flagę w relacjach z Unią Europejską. Kolejne sejmiki, w których większość ma Zjednoczona Prawica, odwołały uchwały chroniące polski i chrześcijański świat wartości, chroniące polskie rodziny. Anulowały Samorządową Kartę Praw Rodzin. To symboliczne odcięcie się sejmików od korzeni naszego Narodu i Państwa, od korzeni naszej Wiary oraz prawdziwych fundamentów Wspólnoty Europejskiej, opartej na idei Schumana, mówiącej, że „demokracja europejska albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale”. To wreszcie przekreślenie całej spuścizny Świętego Jana Pawła II, patrona Rodzin – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Sejmiki uległy szantażowi Unii Europejskiej i zaprzedały swoją duszę brukselskim neomarksistom. Wstyd i hańba! W tym kontekście wszystkim politykom polecam słowa Jana Pawła II z 13 czerwca 2003 roku na temat Karty Praw Rodziny: „Chciałbym z tego miejsca ponowić wezwanie skierowane do przywódców narodów oraz twórców prawa, aby sumiennie wypełniali swe zadania obrony rodziny oraz promowali kulturę życia. W tym roku przypada dwudziesta rocznica opublikowania przez Stolicę Apostolską Karty Praw Rodziny. Zawiera ona «podstawowe prawa właściwe owej naturalnej i powszechnej społeczności, jaką jest rodzina». Są to prawa «dyktowane przez ludzkie sumienie jako wartości wspólne całemu rodzajowi ludzkiemu», prawa które «wypływają ostatecznie z tego prawa, które zostało wpisane przez Stwórcę w serce każdego człowieka». Mam nadzieję, że ten ważny dokument będzie nadal cenną pomocą i punktem odniesienia dla osób, które z różnych racji pełnią zadania i funkcje społeczne i polityczne.”

– konkluduje w rozmowie z nami dr Bogusław Rogalski.

Biała flaga Zjednoczonej Prawicy

Podczas poniedziałkowego posiedzenia sejmiku woj. lubelskiego radni zmienili stanowisko z 25 kwietnia 2019 r. w sprawie wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych. Podobna decyzja zapadła w sejmiku woj. podkarpackiego. Z kolei sejmik Małopolski uchylił w poniedziałek deklarację z 2019 r. dotyczącą ideologii LGBT.”

– podał portal wPolityce.pl.

Sejmik woj. lubelskiego przegłosował w poniedziałek zmianę stanowiska z 25 kwietnia 2019 r. „w sprawie wprowadzania ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. Aktualny tytuł dokumentu to: „w sprawie ochrony podstawowych praw i wolności”.

Za zmianą głosowało 17 radnych (głównie z PiS, ale też były marszałek Sławomir Sosnowski z PSL), przeciwko było czworo radnych (w tym Bożena Lisowska i Krzysztof Gałan z KO, ale też wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba i Leszek Kowalczyk z PiS). Dziesięć osób wstrzymało się od głosu.”

– relacjonuje portal.

Sejmik województwa podkarpackiego uchylił w poniedziałek swoje stanowisko z maja 2019 r. dotyczące „promocji i afirmacji ideologii tzw. ruchów LGBT”. Jednocześnie sejmik przyjął nowe stanowisko zatytułowane „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”.

Za” głosowało 18 radnych, 6 było przeciwko.

Stanowisko, które uchyliło poprzednią uchwałę dot. LGBT i wprowadzającą nową treść o tolerancji, przedstawił podczas sesji wicemarszałek zarządu województwa Piotr Pilch.

W stanowisku radni napisali, że „przywiązanie do tradycji, szacunek dla pracy, poszanowanie własności, serdeczna gościnność a nade wszystko poszanowanie godności i praw każdego człowieka to elementy wyróżniające Podkarpacie”.

– Podłożem tak ukształtowanej tożsamości jest przekazywany z pokolenia na pokolenie szacunek do chrześcijańskich wartości, które są fundamentem polskiej państwowości i naszej przynależności do wspólnoty europejskiej

— podkreślono.

W podkarpackim 33-osobowym sejmiku zdecydowaną większość ma klub PiS, który liczy 24 osoby. Koalicja Obywatelska ma pięciu radnych, a PSL trzech. Jeden radny jest niezrzeszony.”

– czytamy na łamach wPolityce.pl.

Sejmik Małopolski również w poniedziałek uchylił deklarację z 2019 r. dotyczącą ideologii LGBT. Za uchyleniem głosowało 16 radnych, siedmiu było przeciw, wstrzymało się 15 radnych. Projekt uchylający deklarację z 2019 r. złożyli radni Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem w środę radni województwa świętokrzyskiego wycofali się ze stanowiska w sprawie ideologii LGBT i przyjęli uchwałę mówiącą o „poszanowaniu wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnieniu i sprawiedliwym traktowaniu”.

ZChR zgłosi we wszystkich sejmikach projekt deklaracji „o chrześcijańskich korzeniach Europy”

ZChR zgłosi w ramach ustawy o petycjach w październiku we wszystkich 16 sejmikach projekt uchwał intencjonalnych „o chrześcijańskich korzeniach Europy”. Dokument będzie zawierał odwołanie do Karty Rodzin i opinii Prezydenta Andrzeja Dudy o istnieniu ideologii LGBT.”

– podał wczoraj na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

rzecznik ZChR Paweł Czyż

Mówimy sprawdzam. Ustawa o petycjach daje nam możliwość wniesienia deklaracji intencjonalnych we wszystkich sejmikach. Nie jesteśmy miękiszonami i za brukselskie srebrniki nie będziemy wprowadzali poprawności politycznej tam, gdzie są potrzebne twarde deklaracje.  Co istotne warto zauważyć, że zdecydowane stanowisko w sprawie ochrony rodziny przedstawił wczoraj ojciec prezydenta RP dra Andrzeja Dudy i przewodniczący małopolskiego sejmiku prof. Jan T. Duda. Podobnie zachował się wieloletni poseł, senator i eurodeputowany, a dzisiaj małopolski radny Bogdan Pęk, ojciec wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka. Oczekujemy zatem, że radni o poglądach zgodnych z nauką świętego Jana Pawła II, patrona Rodziny i wspierający reelekcję dra Andrzeja Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich, w których przedstawił on deklarację pod nazwą Karta Rodzin oraz przekonywał o istnieniu ideologii LGBT, będą popierać naszą petycję”

– mówi nam rzecznik prasowy ZChR.

ZOBACZ PRZEMÓWIENIE BOGDANA PĘKA NA SESJI SEJMIKU MAŁOPOLSKIEGO

Źródło: PAP/wPolityce.pl/NGOPOLE.PL

 

 

 

 

Komentarze są zamknięte