Trzech mężczyzn pobiło księdza na plebanii w Dmeninie! Chadecy z ZChR domagają się ujęcia sprawców

Zastępca Naczelnego

Msza w kościele św. Szymona i Judy Tadeusza w Dmeninie/Radio Fiat/P.J.

Ksiądz z parafii w Dmeninie usłyszał głośne pukanie do drzwi plebanii. Gdy je otworzył, trzech mężczyzn rzuciło się na niego i dotkliwie pobiło! „ZChR domaga się szybkiego ujęcia sprawców napadu na księdza z parafii pw. św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie koło Radomska. Czy sam atak jest efektem krucjaty Nitrasa?” – napisał na Twitterze Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. – Sławomir Nitras, ważny polityk Platformy, wzywał niedawno do „opiłowania katolików z pewnych przywilejów”. Publiczne ataki postkomunistów i partii Donalda Tuska na osoby wierzące i Kościół katolicki dają już swoje negatywne plony. Synowi zastępcy Czesława Kiszczaka, posłowi Maciejowi Gduli, nie podoba się transmisja kanonizacji kard. Stefana Wyszyńskiego na antenie TVP. To zrozumiałe, bo jego ojciec – jak sam publicznie przyznał – pisał instrukcje etyczne dla Służby Bezpieczeństwa po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki. To tworzy pewien klimat podobny do tego, jaki wytwarzali komuniści w 1917 roku w Rosji. Czas zakończyć rozpalanie takich negatywnych emocji przez totalną opozycję – mówi NGO Paweł Czyż z ZChR.

Brutalna napaść na księdza!

Jak informują lokalne media z powiatu radomszczańskiego, do napaści doszło w sobotę 11 września w godzinach wieczornych.

Ksiądz z parafii pw. św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Dmeninie koło Radomska usłyszał, że ktoś dobija się do drzwi plebanii. Kiedy duchowny je otworzył, trzech nieznanych mężczyzn rzuciło się na niego. Byli wulgarni, agresywni, a następnie pobili księdza.

Duchowny składa zeznania

Ksiądz ma ślady uderzeń na twarzy oraz uszkodzone okulary. Duchowny nie zna napastników, a także nie wie, jaki był powód ataku. Sprawą zajmuje się już policja.

Obecnie duchowny jest w trakcie składania zeznań”

— powiedziała Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, cytowana przez portal radomsko24.pl.

olnk/radomszczanska.pl/radomsko24.pl/wPolityce.pl/NGO

Komentarze są zamknięte