Władze wsłuchały się w apel prezesa ZChR dra Bogusława Rogalskiego. Stan wyjątkowy w gminach przy granicy z Białorusią

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

– Do planu islamizacji Europy podłączył się Aleksandr Łukaszenka i Białoruś i jej władze. Po to, aby wykorzystując cynicznie problem islamizmu, aby ugrać też coś dla swojego państwa, a przede wszystkim, aby zdestabilizować na naszej granicy. Dlatego nadzwyczajne środki, do jakich ja dzisiaj wzywałbym polskie władze, a przede wszystkim pana prezydenta. Nie bójmy się wprowadzić stanu wyjątkowego w gminach przyległych do granicy z Białorusią. Takie uprawnienia daje prezydentowi Polski na wniosek premiera artykuł 230 Konstytucji RP, który mówi wprost, że w razie zagrożenia bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, prezydent RP może wprowadzić na czas nie dłuższy niż 90 dni stan wyjątkowy na części albo na całym terytorium – apelował 26 sierpnia do władz w „Aktualnościach dnia” na antenie Radio Maryja prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Zdaniem lidera konstruktywnej opozycji z ZChR wprowadzenie stanu wyjątkowego ukróci „szaleństwo polityków lewicy i Koalicji Obywatelskiej. To niebezpieczne szaleństwo próby przekraczania przez nich granicy, przerzucania przez tę granicę z Białorusią różnych rzeczy, co może zakończyć się bardzo źle, a wręcz katastrofalnie dla Polski, bo Białoruś czeka na taką prowokację” – mówił w ubiegły czwartek na antenie toruńskiej rozgłośni dr Rogalski.

 

POSŁUCHAJ FRAGMENTU WYWIADU Z 26.08.2021

Rada Ministrów postanowiła wystąpić do prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30  dni w przygranicznym pasie, na części woj. podlaskiego i lubelskiego. Tam wyłączony będzie katalog pewnych działań związanych z normalnym funkcjonowaniem. Dzięki temu będziemy mogli lepiej uszczelnić naszą granicę i zapobiegać prowokacjom”

– poinformował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Sytuacja na granicy z Białorusią jest cały czas kryzysowa, jest cały czas napięta, a to z podstawowego względu, że reżim Łukaszenki postanowił poprzez przetransportowanie ludzi głównie z Iraku na terytorium Białorusi, postanowił wypchnąć tych ludzi na terytorium Polski, Litwy, Łotwy po to, żeby wprowadzić element destabilizujący na terytorium naszych krajów

— mówił premier Morawiecki.

Rada Ministrów dzisiaj postanowiła wystąpić do pana prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego

— dodał.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte