Abp Marek Jędraszewski w obronie prawdziwych wartości. ZChR uważa, że ideologia LGBT powinna zostać odrzucona bez względu na kwestie uzyskania dotacji ze środków unijnych

Zastępca Naczelnego

abp Marek Jędraszewski/screen TVP

W niedzielę abp Marek Jędraszewski wygłosił kazanie podczas mszy św. w Sanktuarium w Ludźmierzu. Metropolita krakowski mówił m.in. o „współczesnej walce z Matką Bożą i jej dziećmi przez neomarksistowską ideologię LGBT”. Zdaniem hierarchy ideologia LGBT posługuje się takimi narzędziami, jak „kłamstwo i pieniądze”.

Arcybiskup Marek Jędraszewski zachował się, jak trzeba. Tak krótko można się odnieść do jego homilii. Podobnie do słów metropolity krakowskiego oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy uważamy, że ideologia LGBT powinna zostać odrzucona bez względu na kwestie uzyskania dotacji ze środków unijnych. Zdaniem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, prokuratura powinna wszczynać postępowania w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstw z art. 256 § 1. Kodeksu karnego, cyt. „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”. Dziwi nas, że organa ścigania są tak pobłażliwe dla działaczy LGBT, np. Barta Staszewskiego, który wieszał tabliczki z napisem „strefa wolna od LGBT” wykorzystując kłamliwą propagandę, która przecież jest powieleniem totalitarnych metod i praktyk działania komunizmu czy nazizmu”

– mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

W Ludźmierzu (woj. małopolskie) niedzielnym uroczystościom w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Podczas homilii hierarcha poruszył m.in. temat zbliżającej się sesji sejmiku małopolskiego. Radni wojewódzcy głosami członków PiS przyjęli wcześniej deklarację anty-LGBT. Teraz Komisja Europejska postawiła samorządowcom ultimatum: albo radni odrzucą dyskryminujące prawo, albo zablokowane zostaną unijne dotacje dla województwa.

„Sejmik woj. małopolskiego jest pod wielką presją. Jeśli nie zgodzi się na obronę przed ideologią, ideologią raz jeszcze powtarzam, LGBT, to utraci niemałe środki z Brukseli. Co zrobić? Wybrać pragmatyzm, real-politik jak niektórzy mówią, czy bronić jednoznacznie własnych wartości, honoru, autentycznej wolności?”

– mówił na homilii metropolita krakowski.

Wolność ma swoją cenę, w tę cenę wchodzi honor. Wolności nie kupuje się za pieniądze, bo to nie jest już wolność, to jest zniewolenie, za którym pójdą kolejne etapy upadlania duszy”

– kontynuował abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup odwołał się także do przypadającej 15 sierpnia – 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zagrożenie militarne podczas wojny polsko-bolszewickiej porównał do „neomarksistowskiej ideologii LGBT”. Metropolita krakowski zaznaczył, że „ideologia” ta uderza w katolickie świętości, wyszydzając Matkę Bożą czy sakrament Eucharystii.

Zmaganie z Matką Najświętszą i jej dziećmi trwa także dzisiaj w postaci neomarksistowskiej ideologii, która podważa humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, która podważa godność kobiety i mężczyzny, która pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji”
– mówił abp Marek Jędraszewski.

ESO, o2.pl/Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte