Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski: „Rumuńskie” orzeczenie TSUE to wprost emanacja kursu na budowę superpaństwa europejskiego

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter

Szokujący przykład wykraczania poza swoje kompetencje! Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, łamiąc kwestie traktatowe oraz orzecznictwo trybunałów (sądów) konstytucyjnych państw członkowskich uznał, że zasada pierwszeństwa prawa Unii Europejskiej wymaga, by sąd krajowy odstąpił od stosowania krajowych przepisów niezgodnych z prawem unijnym, niezależnie od tego, czy są one rangi ustawowej czy konstytucyjnej – ocenił niedawne orzeczenie TSUE portal wPolityce.pl.

„Rumuńskie” orzeczenie TSUE to wprost emanacja kursu na budowę superpaństwa europejskiego. To orzeczenie wprost bezczelnie kwestionuje prawa państw narodowych do budowy i umacniania suwerenności na podstawie własnych ustaw konstytucyjnych, które są przecież przyjmowane w wielu państwach UE w drodze referendum krajowego. Jako eurodeputowany sprzeciwiałem się w Parlamencie Europejskim wielokrotnie przyjęciu tzw. Konstytucji Europejskiej. W sytuacji, gdy prezydent USA Joe Biden sonduje możliwość zniesienia sankcji wobec niemieckich firm uczestniczących w projekcie budowy rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2, który jest w zasadzie paktem Steinmeier-Putin przypominającym pakt Ribbentrop-Mołotow – bo zawartym ponad naszymi głowami, to prymat Konstytucji RP nad prawem Unii jest tu ostatnim zaworem bezpieczeństwa w sytuacji, gdy biurokraci z Brukseli pod dyktando Berlina demontują państwa narodowe przez orzeczenia TSUE, wydane wbrew traktatom. Temu musimy się przeciwstawić”

– mówi w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Zasada pierwszeństwa prawa Unii stoi na przeszkodzie uregulowaniu krajowemu rangi konstytucyjnej, pozbawiającemu sąd niższego szczebla prawa do niestosowania, z mocy własnych uprawnień, przepisu krajowego (…) sprzecznego z prawem Unii”

– czytamy w orzeczeniu TSUE.

Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem skutki powiązane z zasadą pierwszeństwa prawa Unii wiążą wszystkie organy państwa członkowskiego, czemu nie mogą stanąć na przeszkodzie przepisy wewnętrzne dotyczące określenia właściwości sądów, w tym również przepisy rangi konstytucyjnej”

– ocenił Trybunał.

Jak informuje portal wPolityce.pl, TSUE „przypomniał też, że sądy krajowe powinny dokonywać wykładni prawa krajowego w „możliwie największym zakresie” zgodnej z wymogami prawa Unii lub niestosowania, z mocy własnych uprawnień, każdego sprzecznego z nim przepisu prawa krajowego, który „nie może stać się przedmiotem takiej zgodnej wykładni”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

TSUE przeciwko suwerenności państw członkowskich! „Sądy mają orzekać zgodnie z prawem UE, nawet jeśli jest sprzeczne z konstytucją”

Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski dla Radio Maryja z Brukseli: Unijna gilotyna współczesnych brukselskich Robespierre’ów i Dantonów wcześniej czy później spadnie na nasze głowy. Na ostatnim szczycie udało się kupić jedynie czas

Po negatywnych referendach dotyczących Konstytucji Europejskiej we Francji i Holandii, belgijski były premier Guy Verhofstadt wydał w 2005 roku swoją książkę, napisaną po niderlandzku: De Verenigde Staten van Europa: manifest voor een nieuw Europa („Stany Zjednoczone Europy: Manifest dla nowej Europy”), w której twierdzi – bazując na wynikach Eurobarometru – że przeciętny obywatel Europy pragnie więcej Europy. Uważa on, że federalna Europa powinna być stworzona z tych krajów, które chcą federalnej Europy jako formy zwiększonej kooperacji.”

– czytamy na Wikipedii.

Superpaństwo europejskie jest poważnym zagrożeniem dla suwerenności Polski

Część z państw, jak Polska czy Węgry, ale również Bułgaria, Słowenia, jest bardzo często pod permanentnym od lat pręgieżem instytucji unijnych, zwłaszcza Komisji Europejskiej, która non stop zarzuca naszym państwom rzekome łamanie praworządności lub naruszania zasad państwa prawnego, co jest oczywiście nieprawdą. Unia Europejska od lat wchodzi z butami w sferę życia w naszych państwach, zwłaszcza w Polsce. To sfera światopoglądowa, sfera wartości, zwłaszcza chrześcijańskich, które tak naprawdę są w Unii Europejskiej zwalczane. Spotkanie prawdopodobnie przyniesie przewartościowanie w Parlamencie Europejskim, ale też – mam nadzieję – w przyszłej koalicji w Radzie Europejskiej”

– zaznaczył w marcowej rozmowie z Radio Maryja prezes ZChR.

POSŁUCHAJ CAŁEGO MARCOWEGO WYWIADU Z PREZESEM ZChR

W RADIO MARYJA

 

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w rozmowie z redaktor Krystyną Szkoczylas z Radio Chicago 1490 AM stwierdził, że mamy wypowiedź „prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, bardzo skandaliczną wypowiedź, która obnażyła zupełnie już niemiecko-rosyjskie, tą zażyłość, tą bliskość tych relacji. Jego wypowiedź i spotkanie z Putinem określa się na wzór paktu Ribbentrop – Mołotow paktem Steinmeier-Putin, ja nazwałbym to bardziej paktem Merkel-Putin.” – powiedział lider ZChR w największym polonijnym radiu w USA.

Otóż prezydent Niemiec stwierdził, że należy dokończyć jak najszybciej budowę Nord Stream 2, tego kontrowersyjnego gazociągu, ponieważ Niemcy mają zobowiązania wobec Rosji jako zadośćuczynienie dla Rosji za ofiary II wojny światowej, jakie Rosja poniosła. Bardziej skandalicznej wypowiedzi nie słyszałem w ostatnich latach z ust niemieckiego polityka czy polityka unijnego. Bo cóż to oznacza, że Niemcy martwią się o Rosję, o politykę historyczną rosyjską. Więcej – czują się zobowiązane do wypłacenia zadośćuczynienia Rosji w postaci zakupu gazu przez Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Skandal jest dlatego wielki, ponieważ Niemcy do dzisiaj nie wpłaciły na przykład Polsce ani jednego feniga, ani jednego euro odszkodowania czy reparacji wojennych za zniszczenia z drugiej wojny światowej i za straty również ludzkie”

– przekonywał dr Bogusław Rogalski w Radio Chicago.

Pamiętamy, że nie kto inny jak III Rzesza razem ze Związkiem Sowieckim rozpętały i rozpoczęły II wojnę światową poprzez atak na Polskę. Niemcy hitlerowskie 1 września, Sowieci 17 września. A zatem po raz kolejny w historii Niemcy podają sobie rękę ponad naszymi głowami, a zwłaszcza ponad głowami państw Europy Środkowo-Wschodniej co jest bardzo, bardzo niebezpieczne. Zresztą Steinmeier użył tego słowa mówiąc, że jest to budowanie mostów z Rosją. Tak to jest budowanie na pewno mostu z Rosją, ale to jest most niemiecko-rosyjski ponad naszymi głowami, wbrew naszym interesom i przede wszystkim wbrew bezpieczeństwu energetycznemu tej części Europy.”

– powiedział lider chadeków ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w rozmowie z Radio Chicago 1490 AM.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU Z PREZESEM ZChR

w Radio Chicago 1490 AM

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte