Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: Unia brutalnie wchodzi z butami w świat wartości Polaków

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/FB

Rezolucja, która jest przygotowywana, próbuje łamać polski kręgosłup moralny i etyczny, oparty na cywilizacji chrześcijańskiej i prawdziwych wartościach europejskich znanych od dwóch tysięcy lat. Jeżeli domaga się wszelkiej tolerancji dla osób LGBTIQ, to co z prawem do tolerancji wobec nas – katolików? Ogłoszenie Unii Europejskiej strefą wolności tylko osób LGBTIQ uznaję jako współczesną dyktaturę neomarksistów nad większością Europejczyków – zwracał uwagę Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W tym tygodniu Parlament Europejski ma przyjąć rezolucję o ogłoszeniu Unii Europejskiej tzw. strefą wolności LGBTIQ. Uzasadnienie projektu zakłada, że prawo do równego traktowania i niedyskryminacji jest prawem podstawowym, zapisanym w unijnych traktatach i powinno być w pełni przestrzegane. [czytaj więcej] 

Unia brutalnie wchodzi z butami w świat wartości Polaków. Rezolucja, która jest przygotowywana, próbuje łamać polski kręgosłup moralny i etyczny, oparty na cywilizacji chrześcijańskiej i prawdziwych wartościach europejskich znanych od dwóch tysięcy lat. Jest on łamany także Węgrom i Słowenii, bo te państwa są wymieniane w grupie napiętnowanych i prześladowanych przez instytucje Unii Europejskiej i europosłów. Jest to bez wątpienia rezolucja neomarksistowska, oparta na rewolucji, która przetacza się przez całą Europę i swym ostrzem jest przede wszystkim wymierzona w Polskę. Jest wroga wobec chrześcijaństwa, z pogardą podchodzi do wiary i tradycji Kościoła katolickiego. Rezolucja to próba siłowego rozwiązania, niszczącego nasz światopogląd i świat wartości oparty na ojcach-założycielach”

– ocenił Bogusław Rogalski.

Ojcowie-założyciele Wspólnoty Europejskiej, która przekształciła się w Unię Europejską, to: Robert Schuman, Konrad Adenauer i Alcide De Gasperi. Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że byli oni katolikami.

To byli bardzo wierzący katolicy. Trwają procesy beatyfikacyjne dwóch z nich. Byli na tyle zdeterminowani, aby budować Europę w oparciu o wartości chrześcijańskie, zmierzając do pokoju ogólnoeuropejskiego, że Robert Schuman powiedział, iż demokracja europejska albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale. Dzisiaj, patrząc na projekt rezolucji, dostrzegam całkowite odejście od idei założycielskich Wspólnoty Europejskiej. To są obce, cywilizacyjne rozwiązania, które znamy z rewolucji bolszewickiej, która również próbowała podbić całą Europę, ale wojując karabinem i czołgami. Dzisiaj zniewala się narody europejskie, zniewala się Europejczyków ideologią, która wymierzona jest w nasz tradycyjny świat wartości. To są metody bolszewickie”

– akcentował prezes ZChR.

Zdaniem Bogusława Rogalskiego pretekstem do debaty jest informacja bazująca częściowo na kłamstwach i oszczerstwach wymierzonych w nasz kraj. Chodzi o tzw. strefy wolne od LGBT, które rzekomo mają istnieć w Polsce. Określenie to zyskało rozgłos za sprawą samych aktywistów, którzy przytwierdzali tabliczki z takim hasłem do tablic z nazwą miejscowości. Następnie je fotografowali i publikowali w mediach społecznościowych. Jedną z gmin, którą fałszywie oskarżono, jest Tuszów Narodowy. Gmina pozwała autora zdjęć – Barta Staszewskiego. [czytaj więcej] 

W rezolucji zapisane jest, że około stu województw, powiatów i gmin w Polsce przyjęło tzw. strefy wolne od LGBTI. Nic bardziej błędnego, ponieważ w Polsce nie ma takich stref. Wiemy już doskonale, że ich nazwa rozeszła się po całym świecie przez niejakiego Barta Staszewskiego – prowokatora LGBT. (…) My jako Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin proponowaliśmy różnym samorządom przyjmowanie Samorządowej Karty Praw Rodzin jako uzupełnienie polskiej konstytucji i wzięcie w ochronę rodzin, dzieci, a przede wszystkim rodziców chcących wychowywać swoje dzieci zgodnie z własnym światopoglądem. To również zostało napiętnowane, czyli rodziny. W „Manifeście komunistycznym” Marks wskazał, że należy zniszczyć rodzinę, aby zbudować nowy świat. Dzisiaj neomarksiści spod znaku Unii Europejskiej próbują niszczyć rodziny, więzy rodzinne i budować świat oparty na zaprzeczeniu wszystkiego, co znamy”

– stwierdził gość „Aktualności dnia”.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Rozmówca Radia Maryja dodał, że unijna rezolucja w sprawie ogłoszenia Unii Europejskiej tzw. strefą wolności LGBTIQ próbuje wymusić na Polsce złamanie obowiązującej konstytucji.

Rezolucja jest niezgodna z naszą konstytucją, która jasno określa małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz jasno określa rodzinę. Oprócz tego, że rezolucja jest bardzo bojowa w swym nastawieniu, to dodatkowo podsyca tak naprawdę nienawiść wobec chrześcijan. Jeżeli domaga się wszelkiej tolerancji dla osób LGBTIQ, to co z prawem do tolerancji wobec nas – katolików? (…) Ogłoszenie Unii Europejskiej strefą wolności tylko osób LGBTIQ uznaję jako współczesną dyktaturę neomarksistów nad większością Europejczyków”

– podkreślił ekspert ds. międzynarodowych.

Rezolucja przewiduje nakładanie kar dla państw, które nie dostosują się do zasad tzw. strefy wolności LGBTIQ. Viera Jourova, wiceszefowa Komisji Europejskiej, zapowiedziała już odbieranie samorządom pieniędzy za dyskryminowanie środowisk LGBT. [czytaj więcej] 

Za wymuszaniem siłowym, czyli neobolszewizmem, idzie próba narzucenia rozwiązań finansowych. (…) Gdy przyjmowano rozporządzenie mówiące o budżecie Unii Europejskiej na kolejne siedem lat, wówczas zapisano, że kwestie związane z praworządnością będą brane pod uwagę. Należało wtedy zawetować rozwiązania, ponieważ – jak widzimy – to, co było konkluzją do budżetu, miało nas ochronić przed stosowaniem zasady praworządności. Wygląda na to, że zasada praworządności będzie obowiązywała, ponieważ jest to zdecydowane i jednoznaczne wezwanie (…) do stosowania takich rozwiązań wobec państw, które nie będą uznawały „strefy wolności LGBTIQ”. Zatem mamy do czynienia z jawną wojną cywilizacyjną”

– zauważył rozmówca Radia Maryja.

Źródło: Radio Maryja

Komentarze są zamknięte