Poseł Lewicy Przemysław Koperski „uciszony” przez rzecznika chadeków z ZChR Pawła Czyża na sesji rady miejskiej. Poszło o ochronę tradycyjnego modelu rodziny

Zastępca Naczelnego

Przemysław Koperski (SLD), Paweł Czyż (ZChR)/Facebook

Emocjonująca dyskusja o uchyleniu lub podtrzymaniu uchwały o wsparciu dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach miała miejsce w trakcie środowej (17 lutego) sesji rady miejskiej w Wilamowicach. Z powodu tej uchwały zostało wstrzymane dofinansowanie z Funduszy Norweskich na budowę Muzeum Kultury Wilamowskiej. Punkt dotyczący uchwały nie pojawił się jednak w porządku obrad, bo do Wilamowic w ostatnich dniach trafiły trzy pisma na ten temat. Gmina Wilamowice może stracić ponad 7 mln zł dofinansowania z Funduszy Norweskich na budowę Muzeum Kultury Wilamowskiej. Powodem jest uchwała w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach, jaka została podjęta w 2019 r. „wobec podważania przez przedstawicieli środowisk LGBT pojęcia modelu rodziny”. W efekcie dofinansowanie zostało zawieszone ze skutkiem natychmiastowym – donosi „Dziennik Zachodni”.

Tematem mieli zająć się w środę 17 lutego na sesji radni Wilamowic, bo ewentualne odwołanie tej uchwały umożliwiłoby otrzymanie pieniędzy. Ale punkt nie znalazł się w porządku obrad. Była za to emocjonująca dyskusja, w której głos zabrali m.in. mieszkańcy oraz Przemysław Koperski, poseł Lewicy z Bielska-Białej i Paweł Czyż, rzecznik Zarządu Głównego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin” 

– informuje ten największy dziennik regionalny w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Ważą się losy 7-milionowej dotacji dla Wilamowic. Chadecy z ZChR w obronie samorządu zaatakowanego przez środowiska LGBT

Poseł „na barykadzie”

To nie jest właściwa droga, którą państwu zarekomendowano. Może wprowadzono państwa w błąd, sugerując przyjęcie takiej, a nie innej uchwały, która jest odczytywana jako uchwała dyskryminująca wiele środowisk?

– pouczał wilamowickich radnych Koperski.

Jeszcze czas, by ją wycofać z porządku prawnego, jaki obowiązuje na terenie gminy Wilamowice, by gmina Wilamowice – tak, jak przez ostanie kilkaset lat – była postrzegana jako miejsce, które jednoczy ludzi o różnej kulturze, posługujących się różnymi językami, będącymi członkami różnych grup etnicznych. Wilamowice były postrzegane jako miejsce spotkań, a nie podziałów. Te podziały mieszkańcom gminy nie służą. Ta zła marka nie jest tym, z czego gmina powinna być w Polsce znana. Pozytywnych elementów jest więcej, niż ten jeden, nieszczęśliwy projekt uchwały”

– ocenił polityk Lewicy.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin w obronie zapisów konstytucyjnych

Rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Paweł Czyż wyznał, że przyjechał do Wilamowic podziękować za odważne kroki i wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny.

Dziękuję za uchwałę z 2019 roku, która konkretyzuje w pewien sposób zapisy polskiej konstytucji – podkreślił. Przypomniał, że w 2019 r. radni powiatu bliskiego podjęli podobną uchwałę. Wskazał też, że Konstytucja RP została wypracowana jako kompromis m.in. Lewicy. – Wtedy SLD uznał, że Konstytucja i jej zapisy chroniące polską rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny są dobrym zapisem. I my to podzielamy”

– zaznaczył polityk.

Rzecznik ZChR przypomniał, że minister Zbigniew Ziobro zadeklarował pomoc finansową samorządom, które wspierając rodzinę takimi uchwałami zostaną pokrzywdzone odebraniem środków. Paweł Czyż podkreślił, że 11 lutego ZCHR zwróciło się do ministra Ziobry z wnioskiem o zrefinansowanie budowy Muzeum Kultury Wilamowskiej w Wilamowicach, jeśli gmina straci pieniądze z powodu podjętej uchwały”

– informuje „Dziennik Zachodni”.

Trzeba odważne stawać po stronie rodziny. Nie ma się co przejmować tą nagonką wąskiej grupy Lewicy, trzeba robić swoje. Nie jest tak, że jakaś wielka grupa Polaków, czy mieszkańców Wilamowic jest przeciwna państwa uchwale. Nie ma w niej niczego, co byłoby godne potępienia”

– apelował rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Poseł Koperski chce zablokowania konta rzecznika ZChR na Twitterze

Chciałbym powiedzieć, że gdyby te bzdury, które tutaj padły były transmitowane na Twitterze, to pewnie wyłączyliby panu rzecznikowi Pawłowi Czyżowi Twittera. Bo nie można po prostu w taki sposób kłamać”

– w taki sposób odniósł się poseł Lewicy do słów rzecznika ZChR. Parlamentarzysta przywołał zapis art. 18 Konstytucji stwierdzając, że on nie mówi jaka grupa ludzi tworzy rodzinę. Postkomunistyczny polityk przywołał przykład rodzin niepełnych. Wyraźnie w domyśle polityk SLD sugerował, że chodzi mu także o związki osób homoseksualnych.

Dziękuję panie pośle za tak pouczające słowa odnośnie tego, jak pańskim zdaniem wygląda w Polsce rodzina.  Ja przypomnę, że konstytucja też precyzuje, że małżeństwem w Polsce jest związek kobiety i mężczyzny, i nie sądzę, aby para dwóch homoseksualistów w najbliższym czasie w Polsce była uznana za małżeństwo, chyba że pan poseł wraz z kolegami z parlamentu z lewicy zmieni konstytucję. Prosiłbym, aby nie opowiadać, że są rozmaite rodziny tylko dlatego, że są niepełne. Bo one się stworzyły w jakichś warunkach, najczęściej są to rodziny jednak tworzone przez osoby przeciwstawnej płci.”

– tak zareagował rzecznik chadeków na wypowiedź posła Koperskiego.

Paweł Czyż ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin przypomniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej „nawiązuje do myśli Marksa i Lenina”, i „oni też chcieli tradycyjną rodzinę zniszczyć”.

To, że jakaś osoba ma inną orientację seksualną nie oznacza, że mamy ją afirmować, no na Boga, tolerancja to nie znaczy afirmacja innych poglądów. Jeżeli pan poseł znajdzie większość do zmiany konstytucji, jeżeli będzie referendum w tej sprawie, to możemy uznać nawet, że śnieg jest czarny, ale na szczęście w tej chwili nie ma takiego zagrożenia”

– dodał rzecznik ZChR Paweł Czyż.

Na Boga, nie kłamcie, panie pośle, że to jest jakaś uchwała „antyLGBT”, bo to nie jest uchwała „antyLGBT”, bo ona wynika z konstytucji, no chyba, że pan poseł  uważa, ze projekt konstytucji wypracowany przez SLD w 1997 roku wspólnie z kolegami z Unii Pracy, Unii Wolności i z PSL-u promował jakieś stanowisko antyLGBT, ale to jest novum”

– uciszył rzecznik ZChR posła Koperskiego z SLD.

ZOBACZ CAŁĄ POLEMIKĘ ZChR kontra SLD

Polemika polityków przeniosła się do mediów społecznościowych

Gratuluję, nadal działa Pana konto. Pewnie pracownicy Twittera zostali uspani Pana bajkami i rozbawieni poziomem wylewającego się kłamstwa. Zapraszam po egzemplarz konstytucji, bo pewnie korzysta Pan jeszcze ze skróconej i doprecyzowanej przez kolegów z ZCHR-u wersji ;)”

– napisał poseł Przemysław Koperski adresując swoj komentarz do rzecznika chadeków.

Uspokajam Pana, że nie korzystam z konstytucji PRL, z której korzystali Pana koledzy z Lewicy. Skoro przedstawiliście w koalicji z UW/PSL/UP #Konstytucjaę III RP, która gwarantuje prawa rodzinie, a także małżeństwo jako związek osób różnej płci … to pijcie to piwo!”

– zrewanżował się parlamentarzyście Paweł Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte