Chadecy kontra Strajk Kobiet. ZChR chce wprowadzenia konstytucyjnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci

Zastępca Naczelnego1

Marta Lempart, Monika Socha-Czyż (ZChR)/FB

– Będziemy próbować tyle razy, ile potrzeba (…). Wygramy tak, jak wygrały Argentynki – powiedziała w środę Marta Lempart. Podczas konferencji Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Legalna aborcja – bez kompromisów” przedstawiono założenia nowej ustawy dotyczącej aborcji – podała Wirtualna Polska.

Towarzyszce Lempart coś się myli. Aborcja nie może być w Polsce legalna, bo jest dziś sprzeczna z Konstytucją RP, którą wypracowała w 1997 roku koalicja SLD-PSL-UW-UP. Warto dodać, że dziecko, które urodzi się z wadą letalną nabywa osobowość prawną, a to rodzi rozmaite konsekwencje, np. nadanie numeru PESEL, otrzymuje najczęściej imię i nazwisko oraz ma prawo do pogrzebu. To ważny element przeżywania żałoby po śmierci dziecka. Postkomuniści chcą odhumanizować dzieci, chociaż wiadomo, że dziecko w łonie matki jest człowiekiem. Mówi publicznie o tym wyraźnie prof. Andrzej Zoll, którego nie można nazwać zwolennikiem opcji prawicowej”

– powiedziała Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż, przewodnicząca okręgu bielskiego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji.

Projekt ustawy komitetu zakłada możliwość przerwania ciąży na NFZ do 12. tygodnia bez pytania o powód tej decyzji oraz uchylenie odpowiedzialności karnej lekarzy wykonujących aborcję „poza systemem”. – Żeby nie bali się PiS-owskiego prokuratora, który by wisiał nad nimi – dodała Ferenc.

Zgodnie z przygotowaną przez komitet ustawą aborcja po 12. tygodniu ciąży ma być dozwolona w przypadku wykrycia wad rozwojowych płodu lub stwierdzenia, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego.

W trakcie konferencji Lempart przypomniała, że w jej ocenie to opozycja odpowiada za odrzucenie poprzedniej możliwości liberalizacji ustawy aborcyjnej w Sejmie. Zaapelowała o to, by „panowie” tym razem pojawili się na głosowaniu.

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Legalna aborcja – bez kompromisów” został powołany przez Martę Lempart. W skład komitetu wchodzą m.in. posłanki Wanda Nowicka, Joanna Senyszyn, Magdalena Biejat i Marcelina Zawisza”

– podaje WP.

CZYTAJ TAKŻE:

Parlament Węgier zakazuje adopcji dzieci przez pary jednopłciowe! Przyjęto też ważną poprawkę do konstytucji o definicji rodziny

Norris dosadnie o aborcji: Dla ludzi ważniejsze są papierowe słomki niż poczęte życie

Lewica kontra prof. Andrzej Zoll?

W tej całej dyskusji pomija się zupełnie prawo dziecka. To słowo używam zupełnie świadomie. Jeżeli się spojrzy na ustawę z 6 stycznia z 2000 roku o Rzeczniku Praw Dziecka, to art 2. ust. 1 tej ustawy mówi, że dzieckiem jest człowiek od poczęcia do pełnoletności (…). Ustawodawca (…) traktuje w stanie prenatalnym istotę ludzką, jako człowieka, jako dziecko. I to trzeba wziąć pod uwagę, ten stan prenatalny jest podmiotem prawa. (…) Nie można powiedzieć, że jest to ciało matki. To jest osoba. I w związku z tym nie można ot tak sobie mówić, że jesteśmy uprawnione do decydowania o życiu tego dziecka. Kobiety są na pewno uprawnione do tego, aby nie zachodzić w ciążę, ale jeżeli zajdą w ciążę, to ich prawa są do pewnego stopnia ograniczone ze względu właśnie na prawo ich poczętego dziecka i tego trzeba sobie zdawać sprawę. Ten problem powinien być rozstrzygnięty przez Sejm. Musimy mieć organ całkowity niezależny, który będzie decydował o tym, czy ustawa jest zgodna z Konstytucją czy nie. Dzisiaj takiego stanu nie mamy”

– przypomniał w październiku na antenie TVN24 prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Chadecy z ZChR za zmianami w Ustawie Zasadniczej

Zmiany art. 38 Konstytucji RP i czytelnego wpisania w niej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci chce środowisko Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Liczymy na poparcie naszej inicjatywy ze strony Zjednoczonej Prawicy i PSL. To jest w interesie polskich rodzin i wydaje się zmianą o znaczeniu fundamentalnym”

– powiedział NGO Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR w grudniu ubiegłego roku.

Chadecy z ZChR chcą zmiany art. 38 Konstytucji RP!

Piotr Galicki

 

  1. | ID: 917b3010 | #1

    Dlaczego te dyskusje muszą odbywać się teraz. Albo inaczej…dyskusje są potrzebne, ale to, czego ostatnio byliśmy świadkami, nie można określić mianem wymiany zdań. W tak ważnej sprawie potrzebna jest dogłębna debata.

Komentarze są zamknięte