The Minority SafePack Initiative. Eurodeputowany Waldemar Tomaszewski z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin zachęca do poparcia (VIDEO)

Zastępca Naczelnego

Waldemar Tomaszewski/YT

Niedawno przewodniczący Federalnego Związku Europejskich Grup Narodowościowych (FUEN) europoseł Lorant Vincze zwrócił się do europosła Waldemara Tomaszewskiego oraz Związku Polaków na Litwie z prośbą o wsparcie kolejnej w przeciągu ostatnich kilku lat inicjatywy ogólnoeuropejskiej, wspierającej tradycyjne mniejszości narodowe oraz o pomoc w zebraniu podpisów na Litwie, popierających tę akcję. Polacy z Litwy zebrali w tym roku około 12500 podpisów!

W ciągu tygodnia na Wileńszczyźnie ZPL zebrał w formie elektronicznej i papierowej około 12,5 tys. podpisów, czyli 150 proc. wymaganej minimalnej liczby dla Litwy, która wynosi 8250 podpisów. To wielki sukces zorganizowanej polskiej społeczności na Litwie. Chciałbym serdecznie podziękować każdemu, kto złożył swój podpis za jedność i za pracę setek naszych wolontariuszy”

– napisał Waldemar Tomaszewski na Facebooku.

ZOBACZ VIDEO

Zachęcam do poparcia rezolucji o ochronie praw mniejszości narodowych, tradycyjnych mniejszości narodowych Unii Europejskiej” 

– mówi w udostępnionym nagraniu eurodeputowany Tomaszewski tłumacząc inicjatywę.

Inicjatywa Minority SafePack jest skierowana, by prawa mniejszości narodowych były chronione w wielu dziedzinach: w dziedzinie oświaty, kultury, używania języka ojczystego w życiu publicznym” 

– mówił eurodeputowany w nagraniu zamieszczonym na Facebooku inicjatywy Minority SafePack.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Eurodeputowani w obronie mniejszości narodowych. Trwa akcja zbierania podpisów na rzecz Minority SafePack Initiative

Organizacja FUEN przeprowadziła ogólnoeuropejską akcję zbierania podpisów na rzecz Minority SafePack Initiative, jest to pakiet propozycji ustaw, który ma zagwarantować ochronę autochtonicznych mniejszości narodowych oraz szereg aktów prawnych UE, umożliwiających wspieranie praw mniejszości, prawa do języka oraz do ochrony kultury.

Piotr Galicki na podstawie info www.l24.lt

Komentarze są zamknięte