USA: Sztab wyborczy Donalda Trumpa reaguje na skandaliczne słowa Joe Bidena o Polsce!

Zastępca Naczelnego1

Foto za @WhiteHouse TT

– Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia – przekazał w oświadczeniu sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa. Biden, kandydat demokratów na prezydenta USA, odnosząc się w czwartek do polityki zagranicznej prezydenta Trumpa, który w nadchodzących wyborach ubiega się o reelekcję, wypowiedział się krytycznie między innymi o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Skandaliczna wypowiedź Joe Bidena! Przedstawia nasz kraj w najgorszych barwach: „Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry”

NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie (…)”

– powiedział Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii. Następnie dodał, że prezydent Trump wspiera „zbirów na świecie”.

Joe Biden ponownie jest wyraźnie zdezorientowany, gdyż Polska i Węgry to wolne, demokratyczne państwa, pracujące nad reformą instytucji po komunistycznej spuściźnie. Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie wspominając o obrazie dla Amerykanów polskiego pochodzenia”

– ocenił sztab Trumpa w oświadczeniu.

Dokument, który przesłała rzeczniczka kampanii Courtney Parella, stwierdza, że oskarżania wobec prezydenta o „wspieranie zbirów” jest „całkowicie obłudne”, gdyż „sam Biden powiedział, że wróci do starej polityki Baracka Obamy, polegającej na rozpieszczaniu brutalnych reżimów, takich jak na Kubie i w Wenezueli”.

Prezydent Trump zajmował zdecydowane stanowisko przeciwko opierającym się na ucisku socjalistycznym dyktatorom przez cały okres sprawowania urzędu i będzie to kontynuował po uzyskaniu reelekcji”

– czytamy w oświadczeniu.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 3 listopada.

Źródło: Mateusz Obremski, PAP/Interia.pl

  1. Anonim
    | ID: b2d4437e | #1

    Demokracja w Polsce zniknela w Smolensku razem z DEMOKRATYCZNIE WYBRANYM RZADEM.Po tym wydazeniu to tylko tylko szumowiny i inne badziewie sie panoszy jako niby rzad.

Komentarze są zamknięte