Jak oni się pięknie nienawidzą!

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski/YT

Jeszcze nie tak dawno cała totalna pozycja przemawiała jednym głosem sprzeciwu wobec obozu władzy i deklarowała solidarne poparcie dla tego kandydata, który przejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich.

Dzisiaj nie pozostało już nic z tych buńczucznych obietnic. Każda partia prowadzi własną politykę, a za głównych wrogów uważa nie prezydenta Andrzeja Dudę ani Zjednoczoną Prawicę, tylko dawnych sojuszników.

Co więcej, w ramach poszczególnych ugrupować również trwają zawzięte walki, czego najlepszym przykładem jest rozbieżność co do uznania wyników ostatnich wyborów w Platformie Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski i jego otoczenie twierdzą, że nie ma o co kruszyć kopii i trzeba pogodzić się z porażką, Borys Budka ze swoimi akolitami usiłują podważyć ich prawomocność.

Te wzajemnie podszczypywania i oskarżanie się o prezydencką klęskę znakomicie obnażają mizerną kondycję polskiej opozycji, która nie potrafi zjednoczyć się nawet w beznadziejnej dla siebie sytuacji. Kłótnie, waśnie, spory – oto jej znaki firmowe.

Jarosław Kaczyński może spokojnie przeprowadzać kolejne, nawet najdalej idące reformy korzystając z niemocy swoich politycznych przeciwników.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte