Wirtualna pielgrzymka do Lourdes

Zastępca Naczelnego

Fot. za dreamstime.com

Odbędzie się ona jutro, czyli w rocznicę ostatniego objawienia Matki Bożej świętej Bernadecie Soubirous – poinformował portal internetowy „Gościa Niedzielnego”.

Ta oryginalna inicjatywa była reakcją na wielu prośby chorych z całego świata, którzy z powodu pandemii i sanitarnych obostrzeń nie mogą przybyć osobiście do Lourdes 16 lipca.

Wierni będą uczestniczyć wirtualnie w pielgrzymce dzięki 15 godzinom transmisji w telewizji i w internecie, na które złożą się modlitwy w grocie objawień, Eucharystie oraz tradycyjna procesja ze świecami.

Lourdes jest tak wspaniałe, bo jest to miejsce pobożności ludowej. Serca są przepełnione wiarą, bo mogą dotknąć skały w grocie objawień, bo woda jest dla nich znakiem tego, czego w Lourdes doświadczyli i co wraz z tą wodą zabiorą ze sobą do domu, bo niosąc w procesji zapaloną świecę, widzą w niej symbol swego chrztu, ale i zmartwychwstania. Są to znaki bardzo proste, ale to właśnie w nich wyraża się to przepełnione serce wiernych, którzy pokładają ufność w Panu”

– powiedział mediom rektor sanktuarium ksiądz Olivier Ribadeau Dumas (cytat za portalem).

W związku z epidemią zarówno sanktuarium, jak i całe miasto Lourdes, żyjące w dużej mierze z pielgrzymów, znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Ruch pielgrzymkowy jest w tym roku bardzo ograniczony. Sanktuarium, które zatrudnia 320 osób, szacuje, że straci na epidemii 8 mln euro”

– czytamy na stronie https://www.gosc.pl.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte