Tatrzańskie nowinki turystyczne

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/ YT

Otwarta jest już po krótkim remoncie droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka, ale z powodu prac renowacyjnych zamknięty został do odwołania żółty szlak na przełęcz Krzyżne od strony doliny Pańszczycy.

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego informuje, że w trakcie remontu można dojść na tę przełęcz albo żółtym szlakiem od strony doliny Pięciu Stawów Polskich, albo czerwonym wiodącym przez Orlą Perć, której Krzyżne jest skrajnym punktem.

Nieczynny jest także czerwony szlak między Świnicą a Zawratem, którego spory fragment zniszczył dwa lata temu nadal aktywny obryw skalny.

Szlaki na odcinkach leśnych są miejscami mokre, śliskie i błotniste. W kilku miejscach w wyższych partiach Tatr (m.in. szlak na Zawrat od strony doliny Gąsienicowej, rejon Koziej Przełęczy, rejon Buli pod Rysami) zalegają jeszcze niewielkie płaty starego, twardego i zmrożonego śniegu. Przechodząc przez nie należy zachować szczególną ostrożność, poślizgnięcie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem”

– czytamy na stronie https://tpn.pl/.

Przed zaplanowaniem wędrówki po Tatrach warto zapoznać się z bieżącymi komunikatami regularnie zamieszczanymi na stronie TPN. Znajdują się tam również liczne porady dla turystów.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte