Punkt Informacyjny ZUS w Krapkowicach ponownie otwarty dla klientów

Zastępca Naczelnego

Pozytywna wiadomość dla mieszkańców Krapkowic i okolicy. Od poniedziałku 13 lipca Punkt Informacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych znowu otwarty dla klientów.

Przerwa w standardowej obsłudze mieszkańców miasta i powiatu przez ZUS w Krapkowicach trwała od 12 marca. Wtedy kierownictwo opolskiego oddziału ZUS zdecydowało o czasowym zawieszeniu funkcjonowania placówki ZUS, która przyjmuje klientów w budynku Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Taka decyzja podyktowana troską o bezpieczeństwo klientów w związku z pandemią koronawirusa.

Od poniedziałku 13 lipca każdy zainteresowany załatwieniem sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych może pójść do naszej placówki funkcjonującej na trzecim piętrze w budynku krapkowickiego starostwa przy ulicy Kilińskiego. Zapraszamy naszych klientów, a jednocześnie prosimy o przestrzeganie ciągle obowiązujących zaleceń sanitarnych czyli noszenia maski i dezynfekowania dłoni

– Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Punkt Informacyjny ZUS w Krapkowicach będzie czynny w każdy poniedziałek od godz. 8:00 do 17:00, natomiast w pozostałe dni robocze od godz. 8:00 do 15:00.

W Punkcie Informacyjnym ZUS będzie mogła przebywać jedna osoba, a osoby towarzyszące – z wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem – nie będą mogły przebywać przy stanowisku pracownika razem z osobą obsługiwaną.

Jak podkreśla ZUS, do dyspozycji mieszkańców powiatu krapkowickiego nadal dostępna będzie „Skrzynka na dokumenty” (w holu starostwa), w której będzie można samodzielnie składać dokumenty, wnioski i pisma.

Informacja prasowa:

Sebastian Szczurek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa opolskiego

Komentarze są zamknięte