Pytanie do kandydatów na Prezydenta RP o gen. Kuklińskiego

Zastępca Naczelnego1

Ryszard Kukliński, screen YT

W przypadającą 90. rocznicę urodzin generała Ryszarda Kuklińskiego kieruję do wszystkich kandydatów na Prezydenta RP pytanie, jak oceniają jego zasługi dla Polski i dla świata, a także, czy w razie zwycięstwa w wyborach podejmą decyzję o zaliczeniu „pierwszego polskiego oficera w NATO” do grona kawalerów Orderu Orła Białego – najwyższego odznaczenia, jakim honoruje niepodległa Rzeczpospolita swoich bohaterów.

Stosunek do gen. Kuklińskiego jest probierzem patriotyzmu. Ten, kto widzi w nim człowieka, który z narażeniem życia własnego oraz swojej rodziny samodzielnie podjął walkę z sowieckim imperium zła dobrze rozumie polską rację stanu. Ten, kto ma jakiekolwiek wątpliwości w tej materii jest sierotą po PRL o niewolniczej mentalności homo sovieticusa.

Jednoznaczna odpowiedź kandydatów do najwyższego urzędu w państwie na powyższe pytanie pozwoli środowiskom patriotycznym zorientować się w ich prawdziwych intencjach w zakresie narodowych imponderabiliów oraz polityki historycznej.

dr Jerzy Bukowski

– były reprezentant prasowy gen. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie

 

  1. Mirosław Dynak
    | ID: 0030ec4a | #1

    A to dobre…ciekawi mnie odpowiedź…

Komentarze są zamknięte